12. sınıfta staja gitmeyip üniversite sınavına hazırlanabilir miyim?

BARANERD11

Centipat
Daha fazla  
9. sınıfta meslek lisesinde elektrik bölümü okuyorum, ama hayalim üniversite okumak ve öğretmen olmak. Günümüz şartlarında zor öğretmenlik olmak fakat ben istiyorum, staj var 12 de ve üniversite sınavına hazırlanmakta zorlancağımı düşünüyorum. Staj yerine YKS'ye girsem bir şey olur mu?) (Maaşım kesilse bile ben gitmek istiyorum)

9. sınıfta meslek lisesinde elektrik bölümü okuyorum, ama hayalim üniversite okumak ve öğretmen olmak. Günümüz şartlarında zor öğretmenlik olmak fakat ben istiyorum, staj var 12 de ve üniversite sınavına hazırlanmakta zorlancağımı düşünüyorum. Staj yerine YKS'ye girsem bir şey olur mu?) (Maaşım kesilse bile ben gitmek istiyorum)
Seninle aynı durumdayım ama ben bilişim teknolojileri alanı okuyorum. Staj yerinde iş olmadığında çalışıyorum genelde. Kalanı tatil günleri, eve gittiğimde kalan vakit ve bazen okul vakitleri. Etkili oluyor mu onu 7 ay sonra sınavdan sonra göreceğim. Hala konu eksiğim var fakat.

Hocam anlayamadığım kısım sorunuz. Staja gitmek istiyorum ama üniversite sınavına da girmek istiyorum demişsiniz. Maaşım kesilse bile diye de eklemişsiniz. Giderseniz niye maaşınız kesilsin ki?

Olmaz. Tanıdık bir işletmede ayarlayabilirsen anca öyle. Gitmezsin, devamsızlıklarını da bildirmezler. Stajı tamamlamış görünürsün, fakat devlet katkısı almak açısından etik ve hoş bir şey değil. İnsanlar lise stajı altında işletmelerin kölesi olurken böyle bir şeyi hiç etik bulmuyorum.

Üniversite hedefin varsa yaz stajı yapabilirsin, yazın 40 iş günü staj yapıyorsun, okul zamanında ise sadece okula gidiyorsun, dersin olmuyor. Soru çözmek ve ders çalışmak için bol bol vaktin olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı