10. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmak

znmeda

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. 10. sınıf öğrencisiyim ve şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başladım. Günde 3-4 saat çalışıyorum şimdilik. Hedefim ODTÜ ya da Boğaziçi üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okumak. Sizce çalışmak için erken mi yoksa böyle devam mı etmeliyim? Sınıftaki arkadaşlarıma sorduğumda hepsi sadece okul sınavlarına çalışıyor. Ben hem üniversite için hem de okul sınavları için çalışıyorum. Hedefim büyük. Bu konu hakkında bana tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çalışmak için daha erken. 10. sınıfta çok temel şeyleri öğreniyorsunuz çünkü. 11. sınıfta başlarsanız daha iyi olacaktır.

Devam et. Mümkünse 11. sınıfı bitirdikten sonraki yaz aylarında 12. sınıf konularına çalışmaya başlayacak duruma gel. Yapabileceğini yap.

Kapasiteye göre zaman değişir. Lisenin tamamına çalışıp 14 bin sıralama yapan tanıdığım var. Okul birincisi bile olamadı. Bariz olduğu gibi süper zeki değildi ama salak birisi de değildi.
Bu yüzden erken olduğunu düşünmüyorum. Düzenli çalışmanın zararı olmaz.

Her seneyi senesinde halledersen bu saçma sınavda rahat edersin. Ama şu an çok erken, hedefin derece ise orası ayrı. Sınava hazırlanan biri olarak tavsiyem, sadece 10. sınıfa ağırlık ver ve hallet, yaz tatilinde de 9'u genel tekrar et ve Tyt'de hiç değilse 55-60 üstü yapacak seviyede ol. 11 ve 12'yi de okulla sindire sindire halledersen senden rahatı Şam'da kayısı.

"Bu yıl 10. Sınıfı komple bitireceğim" cümlesini bir 10. Sınıf öğrencisinin söylemesi çok komik değil mi. Yahu zaten 10. Sınıf öğrencisisin neyin konularını bitireceksin? Bi" 11. Sınıf ol TYT ye bakarsın. Çok anlamsız bir şey olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı