12. sınıfta YKS konuları yetişir mi?

walkerrr

Centipat
Daha fazla  
Meslekte olduğum için sağlam bir temelim yok günlük kaç saat çalışmayla yetiştirebilirim? 12. sınıfta staj yapacağım için haftanın çoğu günü boş olacağım. Ek olarak yaz tatilide çalışacağım. Günlük kaç saat çalışmalıyım?

2 saat verimli çalışmak 5-6 saat öylesine çalışmaktan etkilidir. Saati kendin ayarla ancak verimli olsun. Diğer insanlara göre 2 kat daha iyi çalışman lazım çünkü meslek lisesinde okumuş olman senin için bir dezavantaj. Bir süre çalış deneme çöz netlerine bak sonra eksiklerine göre çalışma planını ayarlarsın.

Meslekte olduğum için sağlam bir temelim yok günlük kaç saat çalışmayla yetiştirebilirim? 12. sınıfta staj yapacağım için haftanın çoğu günü boş olacağım. Ek olarak yaz tatilide çalışacağım. Günlük kaç saat çalışmalıyım?
usta bu şu kadar saat değilde direkt konuyu öğrenip yapabilmekle alakalı

2 saat verimli çalışmak 5-6 saat öylesine çalışmaktan etkilidir. Saati kendin ayarla ancak verimli olsun. Diğer insanlara göre 2 kat daha iyi çalışman lazım çünkü meslek lisesinde okumuş olman senin için bir dezavantaj.

Ama tercih edeceğim bölüm için ek avantaj, bilgisayar mühendisliği tercih edeceğim ve lisede bilişim okudum. Okul kendi bölümümden bir yer tercih edersem ek puan veriyor diye biliyorum.

Ama tercih edeceğim bölüm için ek avantaj, bilgisayar mühendisliği tercih edeceğim ve lisede bilişim okudum. Okul kendi bölümümden bir yer tercih edersem ek puan veriyor diye biliyorum.
Olabilir. Yine de YKS açısından normal lisede okuyan birisine göre geridesin. Demek istediğim daha iyi çalışmalısın. Zaten çoğu gün boş olacağını söylemişsin iyi bir çalışmayla rahat yaparsın.

Kanka çalıştığın günlerde yaz için 3-4 saati dene zaten çalışmaya başlayınca zaten daha artırıp azaltacağını anlarsın ben gecen yaz 2-3 le başladım sene sonuna doğru baya artıyor kendiliğinden

Hangi bölümden gireceğine ve hedefine göre çalışman gereken süre değişir. Örnek veriyorum hedefin yüksek ve sayısaldan gireceksen özellikle 11. sınıf müfredatına çok iyi çalışman lazım. Günlük paragraf, problem çözmeli, geometriden eksiğin varsa onu tamamlamalı, AYT matematik ve fen kısmını da çok iyi bilmelisin. AYT matematiği çok iyi halleden bir kişi için TYT matematik çerez gelecektir. Bu süre zarfında günlük çözdüğün paragraf sorusu TYT Türkçe kısmında son 4 senedir 33 adet sorulan paragraf sorularından net kaçırmamanı sağlar.

Hangi bölümden gireceğine ve hedefine göre çalışman gereken süre değişir. Örnek veriyorum hedefin yüksek ve sayısaldan gireceksen özellikle 11. sınıf müfredatına çok iyi çalışman lazım. Günlük paragraf, problem çözmeli, geometriden eksiğin varsa onu tamamlamalı, AYT matematik ve fen kısmını da çok iyi bilmelisin. AYT matematiği çok iyi halleden bir kişi için TYT matematik çerez gelecektir. Bu süre zarfında günlük çözdüğün paragraf sorusu TYT Türkçe kısmında son 4 senedir 33 tane sorulan paragraf sorularından net kaçırmamanı sağlar.
hocam tyt tarih, fen, coğrafya vs. ağırlık vereyim mi?

Hocam TYT tarih, fen, coğrafya vs. ağırlık vereyim mi?

TYT Sosyal kısmı normalde son aylarda hallebilir fakat bu seneye bakarsak sosyal ve Türkçe'den zorladılar. Ara ara göz gezdirmeni tavsiye ederim özellikle coğrafya'daki ezber kısımlar için. TYT fen kısmına gelirsek, o dengeyi senin belirlemen gerekiyor dediğim gibi hedefin ilk 10bin ise hem TYT fen hem de AYT Fen'de iyi olman gerek. Bana kalırsa açıkçası TYT fen o kadar da zor bir kısım değil fakat AYT fen kısmında kimya ve fizik konuları cidden zor.

Geri
Yukarı