12 yaşında nerelerde çalışılabilir?

Para lazım diyorsan benim dediğime yönel. Ha elimde ek iş olsun zanaatim olsun diyorsan berberde çalış. Ama az kazanırsın. Seçim senin. :)

Sen benim lafıma gel lokanta veya restoranda çalış. Karşında garsonluk yapıp imalathane şefi olmuş birisi var. :)
Hocam konuya o taraftan bakarsak ne ruhsal olarak veya beden olarak olgunlaşmış değil.
Daha mahallede 5 sene daha top koşturacak yaşta eline kitap alacak yaşta.
Yani hayla ailesinin sorumluğu altında yaptıklarının hiçbiri kötü bir şey değil ama, daha zamanı değil.

Hocam 13'üm benim derslerde iyi Telefon,PC ile oynamaktansa bende çalısmak istiyorum ama ailem izin vermiyor. Berber, Kahvehane, Elektirikçi, Bilgisayarcı, Internet Kafe gibi yerlerde çıraklık olabilir kahvehanede çıraklık yapmıs birisi olarak söylüyorum biraz zor.

Hayat tecrübesi kazanıyor. Bir de o açıdan bakın. 12 yaşında bir arkadaş daha ne yapabilir ki? Microsoft’a mı başvursun?
Maaşı da hayat tecrübesi olarak alsın yada öpücükle(!)
Çıraklıktan kalfalığa çok uğraşır ve bir o kadar da az para alır tabi o işi yapmayı düşünmüyorsa boşu boşuna eziyet çekmiş olur ama kolumda altın bilezik olsun diye düşünüyorsa orası ayrı.

Hocam konuya o taraftan bakarsak ne ruhsal olarak veya beden olarak olgunlaşmış değil.
Daha mahallede 5 sene daha top koşturacak yaşta eline kitap alacak yaşta.
Yani hayla ailesinin sorumluğu altında yaptıklarının hiçbiri kötü bir şey değil ama, daha zamanı değil.
Ben bu dediğimi 13 yaşımda yaptım. 😂 Bazen yaş engel tanımıyor be hocam.

Geri
Yukarı