12 yaşında nerelerde çalışılabilir?

Köfteci de günlük 65 alıyorsan orada devam et :D Cidden yaşına göre iyi bir ücret veriliyormuş günlük bazda. Ayda 1950 lira eder. Normalde biraz daha az ücretle çırak alırlar.

Ama ciddi manada tebrik ediyorum, şimdiden emeğinle para kazanmanın ne olduğunu kavrıyorsun, toplum hayatını öğreniyorsun.

Yok hocam o kadarda düşük değil okulu bıraktık demedim ya la :D.
Köfteci de günlük 65 alıyorsan orada devam et :D Cidden yaşına göre iyi bir ücret veriliyormuş günlük bazda. Ayda 1950 lira eder. Normalde biraz daha az ücretle çırak alırlar.

Ama ciddi manada tebrik ediyorum, şimdiden emeğinle para kazanmanın ne olduğunu kavrıyorsun, toplum hayatını öğreniyorsun.
Çırakta günlük 10tl veriyorlar bide günlük 200tl'lik iş yaptırıyorlar.

Geçen yıl oradan kendim çıktım geri gidersem yüzsüzlük olur.

Bence tekrar git derslerim olduğu için çıkmaz zorunda kaldım de yaşın küçük olduğu için anlayış gösterirler diye düşünüyorum eğer almazlar ise şehirdeki diğer köftecileri... vb gezip iş arayabilrisin tecrüben de varmış bu da şansını arttırır.

Selamlar ben, barış 12 yaşındayım ve İzmir bayraklı'da yaşıyorum.
Çok fazla sınav - ders - okul ertelenmesiyle birlikte benim de kafamda küçük bir fikir oluştu.
2019'un yaz tatilinde garsonluk komilik yapıyordum ve günlük 20TL'den aylık 600TL kazanıyordum.
2020'nin yaz tatilinde samimi olduğum bir kuaförde haftalık 125'e çalışıp aylık 500TL kazanıyordum.
2020'nin yaz tatilinde köftecide çalıştım lokantada çalıştım günlük 65TL'den.
Eğer diyorum tekrar okul veya dersler böyle bir 2-3 aylığına ertelenirse tekrar nerelerde çalışabilirim?
Az çok tecrübem ve bilgim bu tarz işlerde.
Bilgisayar format ve tamircileri.
Garsonluk ve komilik.

Not: Sen küçüksün derslerine çalış demeyin günde 8-10 saat bilgisayar ve telefon kullanıyorum göz bozukluğum yok ve 99, 6 ortalamayla okul birincisiyim.
Not 2: Amacım az çok biriktirerek bir sistem toplayıp veya güçlü bir GO Pro kamera alıp YouTube'a başlamak.

Kanki boş ver zamanın tadını çıkar gelecekte LGS yaklaşıyor derslerine bak.
Ayrıca YouTube olmaz kimse çocuk izlemiyor basit değil velet deyip geçiyorlar üzgünüm ama eşi benzeri bulunmayan bir kurulum dur program gösterirsin. Olabilir onlar izleniyor bir 40000 bir video o tur 1 yilda.

Geri
Yukarı