120 GB SSD Önerisi

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
10-11 yıldır aynı HDD'yi kullanıyorum. Bir sorun olur mu? 120GB'lık bir SSD alıp işletim sistemini ona kurmak istiyorum. M.2, SATA vs. varmış fakat bunların farkları nedir? Benim için hızlarının pek bir önemi yok. Hatta SATA ucuz olmasına rağmen görünüşü daha hoşuma gitti. En ucuza hangisiyse ona göre önerir misiniz ve markaların bir önemi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız farkı olarak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cuma saat 22:00'ı bekle, Gaming gecesinde ucuza SSD düşüyor. Bir bak o ürünlere uygun varsa alırsın yoksa Patriot Burst veya apecar bak. Fakat 120 yerine bir tık kendini zorlayarak 240 almanı tavsiye ederim :).

10-11 yıldır aynı HDD'yi kullanıyorum. Bir sorun olur mu? 120GB'lık bir SSD alıp işletim sistemini ona kurmak istiyorum. M.2, SATA vs. varmış fakat bunların farkları nedir? Benim için hızlarının pek bir önemi yok. Hatta SATA ucuz olmasına rağmen görünüşü daha hoşuma gitti. En ucuza hangisiyse ona göre önerir misiniz ve markaların bir önemi var mıdır?
M.2 SSD desteğini anakartınız desteklemiyor olabilir, M.2 tabiiki daha hızlıdır.

Anakartini belirt, SATA ve M2 arasinda hiz farki var fakat M2`de kendi icinde 2`ye ayriliyor. M2 SATA ve NVME olmak uzere, M2 Sata`nin normal SATA`dan pek bir farki olmasa da NVME SATA`ya gore cok daha yuksek hizlar sunabiliyor.

120 GB olarak tavsiye edebilecegim en ucuz SSD ise bu.

CrystalDiskInfo kullanarak HDD'nin sağlık durumunu öğrenebilirsin.
SSD'lerin bir kısmı HDD gibi SATA portunu kullanıyor ama SATA portu en fazla 550 MB okuma/yazma hızına izin verdiği için diğer SSD'ler PCI-Express slotunu kullanıyor ve daha pahalı.
Markaların önemi var tabii ki pahalı olanlar daha uzun ömürlü oluyor her üründe olduğu gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı