120 GB SSD önerisi

Arkadaşlar, 2.5 inç değerinde, 120GB, SATA 6.0 Gb/s olan, en iyi SSD nedir?
Ben İtopya'da araştırmalar yaptım ama çoğu üründe IOPS yazma değeri var, bazılarında yok. Bazılarında sadece IOPS okuma var vs. ve çoğu marka yok İtopya'da.

Yani bunun yüzünden benim tercihlerime uygun en iyi SSD'yi bulamadım. Sizden ricam, acaba benim tercihlerime göre en iyi SSD hangisidir?

Not: Fiyat/performans olmasına ya da bütçeye bakmıyorum. İsterse 10.000 TL olsun.

Sadece tercihlerime uygun en iyi SSD'yi istiyorum.

James Donkey markasına bakabilirsin.
Edit: Ya da Samsung markası.

Eğer bütçeniz yeterse Kingston almanız daha mantıklı olur.

Aslında onu daha çok sevdim ama 320Mbps yazma hızı bir tık yavaş geldi. Ben oyunlarda yazma ve okuma hızı açılış kapanış vs etki eder diye biliyorum. (yanlışım varsa lütfen düzeltin), eğer yazma hızı ona etki etmiyorsa Kingston alırım :)

Aslında onu daha çok sevdim ama 320Mbps yazma hızı bir tık yavaş geldi. Ben oyunlarda yazma ve okuma hızı açılış kapanış vs etki eder diye biliyorum. (yanlışım varsa lütfen düzeltin), eğer yazma hızı ona etki etmiyorsa Kingston alırım :)

Açılışda okuma hızı etki eder fakat oyun kaydederken vs. 4-6 sn daha fazla beklersiniz.

Kingston Samsung'dan sonra en iyi SSD markaları arasındadır bu ürünü tavsiye ederim fakat bulabilirseniz Samsung'un ki daha iyidir.

Ekstra iyi olmasını istiyorsanız size tavsiyem Samsung alın ama onunda 120 GB ı kalmamış en az 250 GB'lık modeli var https://www.hepsiburada.com/samsung...mb-s-sata-2-5-ssd-mz-77e250bw-p-HBV000018XLEO
Ben de kendi bilgisayarımda Samsung'un 1 TB'lik modelini kullanıyorum gayet memnunum.
"Hepsiburada'da yorumlarda fotoraflı görüntüde crystal diskmark testinde 553mb okuma, 438mb yazma var. Yani alabilrim" derdim, 1Hafta önce olsa ama ben, Artık SSD tercihimde hıza vs. değil. Birtek IOPS değerine bakıyorum.
Şuan 1 haftadır. IOPS değeri en fazla olsan 120gb 2.5inch sata 3. SSD arıyorum
Açılışda okuma hızı etki eder fakat oyun kaydederken vs. 4-6 sn daha fazla beklersiniz.
Hıza zaten artık bakmıyorum 🙂
Acaba bu kingston modelinin, IOPS değeri nedir?

dadadadad.PNG

"Hepsiburada'da yorumlarda fotoraflı görüntüde CrystalDiskMark testinde 553MB okuma, 438MB yazma var. Yani alabilirim" derdim, 1Hafta önce olsa ama ben, Artık SSD tercihimde hıza vs. değil. Bir tek IOPS değerine bakıyorum.
Şu an 1 haftadır. IOPS değeri en fazla olsan 120GB 2.5inch SATA 3. SSD arıyorum

Acaba bu Kingston modelinin, IOPS değeri nedir?
"Hepsiburada'da yorumlarda fotoraflı görüntüde CrystalDiskMark testinde 553MB okuma, 438MB yazma var. Yani alabilirim" derdim, 1hafta önce olsa ama ben, artık SSD tercihimde hıza vs. değil. Bir tek IOPS değerine bakıyorum.
Şu an 1 haftadır. IOPS değeri en fazla olsan 120GB 2.5inch SATA 3. SSD arıyorum.

Acaba bu Kingston modelinin, IOPS değeri nedir?

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa bunu alın Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-76E250BW) Fiyatı, Yorumları - Trendyol en uzun IOPS değeri bunda diye biliyorum. En az 6 yıl dayanır bende bunun 500GB'lık olanı var 4 bilgisayarda kullanıyorum 2 yıldır ama hiçbirinde problem çıkmadı.

Geri
Yukarı