120 GB SSD önerisi

GSG 9

Picopat
Yer
Trabzon, Türkiye
Daha fazla  
Piyasayı bilmediğim için 350 TL bütçe veriyorum. Sadece işletim sistemi ve bir iki oyun kurarım, 1 TB HDD var zaten. ASUS X541UJ model laptop, SATA olur mu M.2 olur mu bilmiyorum pek :D.

Alayım bunu, kendim evde takabilir miyim?

Kolayca takarsınız hocam. Elinizde bağlamak için SATA kablosu olması yetecektir.
Şu iki kabloyu SSD'ye bağladıktan sonra gözükecektir gözükmüyorsa disk yönetimine girip biçimlendirmeniz yeterlidir.

Elinizde fazladan yoksa edinin.

1692312224255.png

PSU üzerindeki kablolarda bulunması gerekiyor kolayca bulursunuz zaten.

1692312271840.png

Şu an boştamı bu kablolar?

Kasanın içerisinde fazladan SATA kablosu olmayabilir CD okuyucu bulunuyorsa onun üzerindekini söküp kullanabilirsiniz bir süreliğine. Yeni kablo almak 50 lira falandır en fazla internetten veya yakındaki bir bilgisayarcıdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

2. olan kablo ise kasa içerisinde bulunması gerekli güç kaynağından çıkan kabloların uçlarına bakın aynı kabloyu kolayca bulursunuz zaten. Halihazırda elinizde 1TB HDD bulunuyormuş ona bağlı olanla aynı kablo yine CD okuyucu varsa bir süreliğine idare etmesi için ona takılı olan güç kablosunu sökebilirsiniz.

Yapamayacağınızı sanmıyorum ama yardıma ihtiyacınız olursa yeni konu açıp sosyaldeki arkadaşlardan destek alabilirsiniz.

Kasanın içerisinde fazladan SATA kablosu olmayabilir CD okuyucu bulunuyorsa onun üzerindekini söküp kullanabilirsiniz bir süreliğine. Yeni kablo almak 50 lira falandır en fazla internetten veya yakındaki bir bilgisayarcıdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

2. olan kablo ise kasa içerisinde bulunması gerekli güç kaynağından çıkan kabloların uçlarına bakın aynı kabloyu kolayca bulursunuz zaten. Halihazırda elinizde 1TB HDD bulunuyormuş ona bağlı olanla aynı kablo yine CD okuyucu varsa bir süreliğine idare etmesi için ona takılı olan güç kablosunu sökebilirsiniz.

Yapamayacağınızı sanmıyorum ama yardıma ihtiyacınız olursa yeni konu açıp sosyaldeki arkadaşlardan destek alabilirsiniz.
CD okuyucu var ama alırım kablo.

Yeni konular

Geri
Yukarı