120 GB SSD Önerisi

Kendimden örnek vermem gerekirse ilk olarak 120 GB SSD aldım ve Windows + PUBG ve CS:GO oynuyordum sonradan ister istemez alternatif arada da olsa oynayama oyun baktım ve aldım haliyle yetersiz kaldı 120 GB daha SSD aldım.

Şuan ki aklım olsa 1TB HDD (270 TL) + 250 SSD (250 300 TL) minimum kobinasyonu yerine 1TB SSD daha mantıklı bir tık pahalı oluyor ama şu şekilde düşünülmeli. Hız kablo kalabalığı vs yok oluyor ve 1 2 3 parça ile derdin olmayacak.

200 250 TL fark yani 1 ay daha taksit öderdim yinede 1TB SSD lere yönelirdim.

ADATA istemiyorum yazdın biliyorumda bence iyi seçenek F/P ürünü.

Bu arada HDD yi satıp, 500GB m2 sata alacağım :D

Nerede ne kadar sorunlu ve kontrolcüsü kötü, kısa ömürlü cihaz varsa hepsi önerilmiş maşallah :D Arkadaşlar bu fiyat aralığında çoğu SSD DRAM'siz olduğu için kısa ömürlü olurlar. Benim önerim illa 120-128GB alınacaksa Adata SU800 alınmalı en aşağı, ama mümkünse 860Evo almalısın. Ömürlük cihaz ve başını hiç ağrıtmaz. Hele şu anda 265TL gibi bir fiyatı bir daha hiç yakalayamazsın.

Nerede ne kadar sorunlu ve kontrolcüsü kötü, kısa ömürlü cihaz varsa hepsi önerilmiş maşallah :D Arkadaşlar bu fiyat aralığında çoğu SSD DRAM'siz olduğu için kısa ömürlü olurlar. Benim önerim illa 120-128GB alınacaksa Adata SU800 alınmalı en aşağı, ama mümkünse 860Evo almalısın. Ömürlük cihaz ve başını hiç ağrıtmaz. Hele şu anda 265TL gibi bir fiyatı bir daha hiç yakalayamazsın.
Hocam sen bilgili birine benziyorsun. Samsung alacak kadar param yok. Gigabyte alsam çok sorun yaşar mıyım?

Hocam sen bilgili birine benziyorsun. Samsung alacak kadar param yok. Gigabyte alsam çok sorun yaşar mıyım?

Gigabyte'ın bu serisinde kullanılan kontrolcü iyi değil diyorlar. Yani kontrolcü iyi değil ancak Gigabyte bu açığı kapatabildiyse bilemicem. Eğer alacaksan Crucial BX500 al, hem kontrolcüsü iyi hemde Gigabyte'den daha hızlı ve sorunsuz. 130-140 TL civarı N11'de falan bulunabiliyor. Ama önermem yani, sonuçta DRAM'siz olduğu için uzun ömürlü değiller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı