120 herz kullanmak için ne yapılmalı?

Bora1907

Hectopat
Arkadaşlar merhbalar yeni PS5 aldım ve 144 Hz monitörüm var. HDMI 1.4 girişi destekliyor psem ithalatçı garantili galiba kablo çok kaliteli değil bilmiyorum. PS menüsünde falanda 120 herz alamıyorum oyunlarda da geçerli hangi kablodan almak gerekir çok bilgim yok yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhbalar yeni PS5 aldım ve 144 Hz monitörüm var. HDMI 1.4 girişi destekliyor psem ithalatçı garantili galiba kablo çok kaliteli değil bilmiyorum. PS menüsünde falanda 120 herz alamıyorum oyunlarda da geçerli hangi kablodan almak gerekir çok bilgim yok yardımcı olur musunuz?

Menüde 120Hz alamazsınız çünkü monitörünüz 1.4 HDMI'a sahip olduğu için konsol desteklemiyor ama oyunlarda nasıl alırım diye sorarsan sana bizzat ben göstereceğim.
Konsolun ayarlar menüsüne gelin ve “kaydedilen veriler ve Oyun/Uygulama ayarları” ayarına girin:

image.jpg

Oyun ön ayarları bölümüne girin ve performans modu veya çözünürlük modu ayarından performans modunu seçin.

Ekran ve video ayarlarından 120Hz çıkışını otomatik yapın.

Artık 120Hz destekli oyunları 120FPS oynayabilirsiniz. İyi oyunlar!

“120Hz desteği kablo ile ilgili değildir. Monitörünüzün HDMI sürümü ile alakalı”

Anladım teşekkür ederim sağ olun.

Menüde 120Hz alamazsınız çünkü monitörünüz 1.4 HDMI'a sahip olduğu için konsol desteklemiyor ama oyunlarda nasıl alırım diye sorarsan sana bizzat ben göstereceğim.
Konsolun ayarlar menüsüne gelin ve “kaydedilen veriler ve Oyun/Uygulama ayarları” ayarına girin:

Eki Görüntüle 1779605

Oyun ön ayarları bölümüne girin ve performans modu veya çözünürlük modu ayarından performans modunu seçin.

Ekran ve video ayarlarından 120Hz çıkışını otomatik yapın.

Artık 120Hz destekli oyunları 120FPS oynayabilirsiniz. İyi oyunlar!

“120Hz desteği kablo ile ilgili değildir. Monitörünüzün HDMI sürümü ile alakalı”

Kusura bakmayında bir şey sorabilir miyim https://www.hepsiburada.com/samsung...aming-monitor-ls24ag300nuxuf-p-hbcv000016hl8l bu monitörü satın alsam 120 Hz alabilirmityim her yerde.

Son düzenleme:

Bunu öneririm:

Bunu öneririm:

Bu 120 Hz uyumlu değil mi ona göreyse alacağım.Saolun bu arada

LG 24GN60R-B güzel bir monitör.

Şu rehbere bakmanızı öneriyorum:
Bu listeyi @Mr. DarkTech hocam ile hazırladık.

LG 24GN60R-B güzel bir monitör.

Şu rehbere bakmanızı öneriyorum:
Bu listeyi @Mr. DarkTech hocam ile hazırladık.

Elinize sağlık çok güzel olmuş bu listede yok ama https://www.hepsiburada.com/samsung...-kavisli-va-gaming-monitor-pm-HBC00003L8TVSşu monitör PS5 120 Hz uyumlu galiba değil mi önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı