120 mm sıvı soğutma veya hava soğutma önerisi

Luzbel

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
ASUS TUF GT301 kasam var. Öncelikle ölçümlerimi yaptım ve üst kısma Arctic Liquid Freezer II 240 takamayacağımı anladım. Ön tarafa da ekran kartı yüzünden bir radyatörlü soğutma takamıyorum. Bu sebepten dolayı 2 seçenek kalıyor.

1. 120 mm bir sıvı soğutma.
2. Hava soğutma (NH-D15 inceledim o kadar büyük bir şey takıp kasanın estetiğini bozmak istemiyorum açıkçası.)

Şimdi gelelim asıl olaya: Anakartım ASUS Z690 Prime İşlemci: 12400F -> bu sisteme ilerleyen zamanlarda OC yaparak bir işlemciyi hızlandırmak istiyorum bu sebepten bir soğutu isteği doğuyor ister istemez. Testleri vs. izledim 120 mm ile NH-D15 arasında stress testlerinde 3-4 derece olduğunu gördüm. (NH-D15 ile kıyaslıyorum çünkü en iyinlerinden biri olduğunu araştırmalarım sonuçu fark ettim.)

Sizce ne yapmalıyım? Arctic Liquid Freezer II 120 mm düşündüm fakat stoklarda bulamadım veya daha narin bir hava soğutma mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
120mm önermem çoğu hava soğutma tokatlar. Ayrıca dediğiniz estetiklik durumu bu sefer de bozulacak, 120mm radyatör çok küçük kalır o kasanın içinde çirkin dururur.
Bütçeniz ne kadar?

120mm önermem çoğu hava soğutma tokatlar. Ayrıca dediğiniz estetiklik durumu bu sefer de bozulacak, 120mm radyatör çok küçük kalır o kasanın içinde çirkin dururur.
Bütçeniz ne kadar?

Bütçeden yana sıkıntı yok ama hava soğutma benim bir eski PC de vardı kapağını bile kapamıyordum öyle bir toz oluyordu ki inanılmaz inanılmaz büyük bir kütle duruyor kasanın ortasında 120mm ise üst panele koyar geçerim diye düşündüm. Sıcaklık testlerine baktığım da çok farkta görmedim gibi.

NH-D15 efsanedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu izledikten sonra öyle olmadığını anladım.

Bütçeden yana sıkıntı yok ama hava soğutma benim bir eski PC de vardı kapağını bile kapamıyordum öyle bir toz oluyordu ki inanılmaz inanılmaz büyük bir kütle duruyor kasanın ortasında 120mm ise üst panele koyar geçerim diye düşündüm. Sıcaklık testlerine baktığım da çok farkta görmedim gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu izledikten sonra öyle olmadığını anladım.
Bütçe sorunun yoksa güzel bir 240MM al geç dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı