1200-1300 TL bandında klavye+mouse önerisi

Bütçe
1250

Armiz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese hayırlı akşamlar. 1200-1300 TL bandında klavye+mouse arayışındayım. Klavye olarak mevcut kullandığım Logitech K270 bile benim için aslında yeterliydi ancak son zamanlarda algılamama gibi şeylerinden dolayı yeni bir klavye almaya karar verdim. Almayı düşündüğüm klavye mekanik olmayacak ve normal boyutta bir klavye olacak. Baktığım zaman birkaç tane buldum ancak dediğim gibi bu klavye bile benim için yeterliydi ondan dolayı klavyeye 700-800 gibi bir rakam vermeyi pek düşünmüyorum.

Bulduğum klavyeler şu şekilde diyebilirim; Redragon Dyaus K509, AOC GK200, Razer Cynosa Lite, Lenovo Legion K300, Cougar Vantar, Razer Cynosa V2 Chroma, HyperX Alloy Core RGB (son ikisini fiyat dolayısıyla pek düşünmüyorum doğrusu).

Mouse olarak ise zamanında takım halindeyken yanında alınan Logitech M185(sanırım) kullanıyordum ve asıl değiştirmeyi düşündüğüm parça bu açıkçası. Mouse ile ilgili olarak da kısaca şöyle bilgi verebilirim; el boyutum 18-9 cm, palm grip tutuş kullanıyorum. Denediğim farelerden aklımda kalan tutuşu hoşuma giden en son olarak Razer Viper oldu diyebilirim. Deneyip de kavrama hissiyatı hoşuma giden farelerden aklımda kalan Logitech G203, DEXİM GM-031U, Corsair M55 Pro RGB vardı. Rival 3'ü de denemiştim ancak diğerlerine göre daha az beğenmiştim diye hatırlıyorum. Mouse konusunda da raporlama hızı(min 1000Hz), tarama hızı(min 200IPS), hızlanma(min 20G) gibi değerlere sahip mouse bakıyorum. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Mouse elinize oturur mu bilmiyorum ama güzel bir mouse.

Mouse kullandığınız mouse'ların ölçülerine yakın ve fiyatına göre en iyi tercihlerden biri şu an.
Bulduğunuz klavyeler arasında kalan bütçeye K509 en seçilebiliri. Cynosa Lite'ın aydınlatması kötü, tuşlar karanlıkta zor gözükür. Bilek desteği önemliyse GK200 belki bir seçenek olabilir.

Mouse elinize oturur mu bilmiyorum ama güzel bir mouse.
Teşekkür ederim tavsiyeler için ama ses dolayısıyla mekanik düşünmüyorum. Bir de petekli olmayacak şekilde mouse tavsiyeniz olur mu acaba?

Mouse kullandığınız mouse'ların ölçülerine yakın ve fiyatına göre en iyi tercihlerden biri şu an.
Bulduğunuz klavyeler arasında kalan bütçeye K509 en seçilebiliri. Cynosa Lite'ın aydınlatması kötü, tuşlar karanlıkta zor gözükür. Bilek desteği önemliyse GK200 belki bir seçenek olabilir.
Teşekkür ederim klavyeler hakkında pek bilgim yok açıkçası sadece incelemelerden gördüğüm kadarıyla belirlemiştim. Mouse için ise petekli olmayan bir mouse öneriniz olur mu diye sorsam.

Teşekkür ederim klavyeler hakkında pek bilgim yok açıkçası sadece incelemelerden gördüğüm kadarıyla belirlemiştim. Mouse için ise petekli olmayan bir mouse öneriniz olur mu diye sorsam.
Biraz belirlenen fiyatın üstüne çıkıyor sanırsam ama alabilirseniz bunu alın:

Olmadı yanına GK200 seçersiniz. Mouse klavyeye göre daha önemli bir ekipman.

Son düzenleme:
Biraz belirlenen fiyatın üstüne çıkıyor sanırsam ama alabilirseniz bunu alın:

Olmadı yanına GK200 seçersiniz. Mouse klavyeye göre daha önemli bir ekipman. Ayrıca elinize uyup uymayacağını da kontrol edin.
Doğrusu bende sizin gibi düşündüğüm için klavye biraz daha idarelik olsa da olur ancak mouse iyi olsun dedim. Diğer klavyelerden "şu daha iyi olur" dediğiniz varsa bütçeyi artırabilirim ya da dediklerinizden birini seçip mouse için biraz daha bütçe ayırabilirim.

Doğrusu bende sizin gibi düşündüğüm için klavye biraz daha idarelik olsa da olur ancak mouse iyi olsun dedim. Diğer klavyelerden "şu daha iyi olur" dediğiniz varsa bütçeyi artırabilirim ya da dediklerinizden birini seçip mouse için biraz daha bütçe ayırabilirim.
Honeycomb şeklinde bir mouse istemediğiniz için arada pek düzgün mouse kalmıyor. Olanlar da klavyeyi öne geçiriyor. Alabiliyorsanız K509 ve yanına M600S gayet güzel seçenekler. Zaten mouse için daha bütçe ayıramayız adam akıllı klavye kalmıyor o fiyatlara. Dediğim gibi olmadı GK200 alırsınız. Multimedya tuşları olsun derseniz de KB487L var. Aydınlatmasının kötü olduğunu belirteyim.

Honeycomb şeklinde bir mouse istemediğiniz için arada pek düzgün mouse kalmıyor. Olanlar da klavyeyi öne geçiriyor. Alabiliyorsanız K509 ve yanına M600S gayet güzel seçenekler. Zaten mouse için daha bütçe ayıramayız adam akıllı klavye kalmıyor o fiyatlara. Dediğim gibi olmadı GK200 alırsınız. Multimedya tuşları olsun derseniz de KB487L var. Aydınlatmasının kötü olduğunu belirteyim.
Merhabalar hocam. Bu hafta biraz daha araştırınca karşıma Redragon K512 Shiva çıktı ve yorumlarına baktığımda genel olarak olumluydu (sadece space tuşunda bir şikayet varmış sanırım). Klavye olarak büyük oranda bunu almayı düşünüyorum. Bu klavye hakkında fikriniz var mıdır?

Merhabalar hocam. Bu hafta biraz daha araştırınca karşıma Redragon K512 Shiva çıktı ve yorumlarına baktığımda genel olarak olumluydu (sadece space tuşunda bir şikayet varmış sanırım). Klavye olarak büyük oranda bunu almayı düşünüyorum. Bu klavye hakkında fikriniz var mıdır?
Alınır, çok sık önerdiğim bir klavyeydi. Stoklarda yoktu bir süre. Geri gelmiş aynı fiyattan. Space tuşunda çınlama benzeri değişik bir ses var ama çok rahatsız etmiyor. Basit çözümleri bulunuyor eğer fazla rahatsız olursanız. Yanına hangi mouse'u seçeceksiniz?

Alınır, çok sık önerdiğim bir klavyeydi. Stoklarda yoktu bir süre. Geri gelmiş aynı fiyattan. Space tuşunda çınlama benzeri değişik bir ses var ama çok rahatsız etmiyor. Basit çözümleri bulunuyor eğer fazla rahatsız olursanız. Yanına hangi mouse'u seçeceksiniz?
O zaman hazır stoğa girmişken bugün klavyeyi alayım. Mouse için de Media Markt'a gidip orada bulunan cihazları tekrar bir deneyip o doğrultuda alayım diyorum. Birkaç gündür Rtings'de incelenen mouselara baktığımda geneli Corsair, Razer ve SteelSeries olmak üzere 300 TL ile 1000 TL arasında birçok model buldum. Tabii ne yazık ki belki deneme fırsatımın olacağı 5-6 tane anca olacaktır orada o yüzden genel bir fikir edinebilirim ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı