1200-1500 CS:GO İçin Sistem Toplama

Neden bu RAM'den 2 tane almasını önerdiniz?
Buna vereceği fiyatla GTX 1050'li bir bilgisayar toplanırdı.

@Yusuf ozcelik Hala arkadaşınıza önermediyseniz aman ha! Bütçenizi belirtin.
APU'da bildiğiniz üzere ekran kartı yok ve ekran kartı gerekli MHz'yi ve işlem belleğini RAM'ler üzerinden sağlıyor, 8 GB RAM yeterlidir fakat daha sağlıklı ve verimli çalışabilmesi adına yüksek frekanslı ve 8x2 olmasına dikkat ederek bu RAM'leri önerdim. Tabii sizin dediğinizde olabilir.

APU'da bildiğiniz üzere ekran kartı yok ve ekran kartı gerekli MHz'yi ve işlem belleğini RAM'ler üzerinden sağlıyor, 8 GB RAM yeterlidir fakat daha sağlıklı ve verimli çalışabilmesi adına yüksek frekanslı ve 8x2 olmasına dikkat ederek bu RAM'leri önerdim. Tabii sizin dediğinizde olabilir.
1500₺ bütçeye 16 GB RAM önermek ne kadar sağlıklı olabilir ki ?
2000₺ civarı tutar 16 GB RAM alırsa. APU sistem ucuzluğundan dolayı tercih ediliyor. Ucuz olmassa APU sistemin bir amacı kalmaz ki. 2000₺'ye X4 950 + GTX 1050 + 8 GB RAM alınırsa aynı fiyata yaklaşık 2 kat performans farkı sağlar.

1500₺ bütçeye 16 GB RAM önermek ne kadar sağlıklı olabilir ki ?
2000₺ civarı tutar 16 GB RAM alırsa. APU sistem ucuzluğundan dolayı tercih ediliyor. Ucuz olmassa APU sistemin bir amacı kalmaz ki. 2000₺'ye X4 950 + GTX 1050 + 8 GB RAM alınırsa aynı fiyata yaklaşık 2 kat performans farkı sağlar.
Ben zaten ilk başta sizin önerdiğiniz sisteme laf etmedim, 200-300 TL daha arttırabilirim bütçeyi yazmış. Ona karşılık olarak benim RAM'leri tavsiye ettim, bütçesinin yeteceğini düşündüğüm içinde özellikle 8x2 olmasının altını çizerek söyledim. Bu arada bahsi geçen anakartta 2 adet RAM slotu var, siz 4x2 RAM önermişsiniz. İleride bütçesi olduğunda bu RAM'leri ne kadar arttırabilir ?

Ben zaten ilk başta sizin önerdiğiniz sisteme laf etmedim, 200-300 TL daha arttırabilirim bütçeyi yazmış. Ona karşılık olarak benim RAM'leri tavsiye ettim, bütçesinin yeteceğini düşündüğüm içinde özellikle 8x2 olmasının altını çizerek söyledim. Bu arada bahsi geçen anakartta 2 adet RAM slotu var, siz 4x2 RAM önermişsiniz. İleride bütçesi olduğunda bu RAM'leri ne kadar arttırabilir ?
Hocam benim sistemime laf edip etmemeniz önemli değil ki. Önemli olan sistem toplamak isteyen arkadaşa yardımcı olmak. Bütçesini arttırabiliyorsa benim sistemim üstüne eklemek zorunda değilsiniz. Bütçe artıyorsa sistemimi köküne kadar değiştirebilirsiniz.

Hocam benim sistemime laf edip etmemeniz önemli değil ki. Önemli olan sistem toplamak isteyen arkadaşa yardımcı olmak. Bütçesini arttırabiliyorsa benim sistemim üstüne eklemek zorunda değilsiniz. Bütçe artıyorsa sistemimi köküne kadar değiştirebilirsiniz.
Ben sadece bütçesinin yeteceğini düşündüğüm için öyle bir öneride bulundum, yoksa sizin sisteminizde hoşuma gitti. :)

İmzanızdaki M.K Atatürk sözünün uyarlaması olarak:
"Bir gün benim sistemimle bütçe ters düşerse, bütçeyi seçin."
Güzelmiş, kullanabilir. :D

İmzanızdaki M.K Atatürk sözünün uyarlaması olarak:
"Bir gün benim sistemimle bütçe ters düşerse, bütçeyi seçin."
Arkadaşıma link attım burayı o gördü yazılanları. Sonuç olarak sizden müsait olduğunuzda bir sistem toplamanızı istiyoruz bütce 1800 TL. Monitör öneriniz varsa onuda isteriz. Link atarsanız sistem için çok memnun oluruz şimdiden teşekkür ederiz. Monitör fiyata dahil değildir.

Teknobiyotik TV - Intel Kaby Lake G4560 3.5 GHz, GTX1050Ti, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu PC - KAMPANYA (Bütçenin 200₺ daha oynama şansı varsa direkt bu sistemi alın.)

Yok oynamaz diyorsanız da bu sisteme yaklaşık bir şey dizilebilir:
AMD Athlon X4 950 3500 AM4 BOX 3.8 GHz 2 MB İşlemci - AD950XAGABBOX - Nanokatalog
Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog
ASUS AMD Radeon RX560 2GB OC 128bit Ekran Kartı 90YV0AH2-M0NA00 - Nanokatalog
Western Digital Blue SATA 1TB 7200Rpm 3.5'' HardDisk WD10EZEX - Nanokatalog
TX K8S 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 1x12cm Fanlı Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (TXCHK8S)
FSP FSP500-60AHBC 500W AKTIF PFC 85+ POWERSUPLY

Bu sistemle bütün oyunları rahatça oynayabilirsiniz. 1900₺ civarı tutmasının nedeni PSU'yu kaliteli almamız. İsterseniz kasayı ikinci el bulur sadece PSU'yu alıp 1800₺'ye indirebilirsiniz. Anakartı B350 alabilirdik ancak bütçe elvermez. Monitör olarak bütçeniz nedir? Boyutu ne olsun? İnceliği önemli midir? Oyun odaklı mı, yoksa IPS ekran gibi video falan izlerken hoşunuza gidebilecek türden mi olsun?

Teknobiyotik TV - Intel Kaby Lake G4560 3.5 GHz, GTX1050Ti, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu PC - KAMPANYA (Bütçenin 200₺ daha oynama şansı varsa direkt bu sistemi alın.)

Yok oynamaz diyorsanız da bu sisteme yaklaşık bir şey dizilebilir:
AMD Athlon X4 950 3500 AM4 BOX 3.8 GHz 2 MB İşlemci - AD950XAGABBOX - Nanokatalog
Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog
ASUS AMD Radeon RX560 2GB OC 128bit Ekran Kartı 90YV0AH2-M0NA00 - Nanokatalog
Western Digital Blue SATA 1TB 7200Rpm 3.5'' HardDisk WD10EZEX - Nanokatalog
TX K8S 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 1x12cm Fanlı Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (TXCHK8S)
FSP FSP500-60AHBC 500W AKTIF PFC 85+ POWERSUPLY

Bu sistemle bütün oyunları rahatça oynayabilirsiniz. 1900₺ civarı tutmasının nedeni PSU'yu kaliteli almamız. İsterseniz kasayı ikinci el bulur sadece PSU'yu alıp 1800₺'ye indirebilirsiniz. Anakartı B350 alabilirdik ancak bütçe elvermez. Monitör olarak bütçeniz nedir? Boyutu ne olsun? İnceliği önemli midir? Oyun odaklı mı, yoksa IPS ekran gibi video falan izlerken hoşunuza gidebilecek türden mi olsun?
samsung curved modeli vardi 740 TL fiyat açısından biraz pahalı geldi ama önerirseniz 1 ay bekleyip almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı