1200-1500 TL 144 Hz Monitör Tavsiyesi

Sercan Çil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta belirttiğim gibi 1200-1500 TL arası FreeSync 144Hz monitör tavsiyelerinizi bekliyorum. Güncel ve kampanyalı ürünler olursa daha da iyi olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneriler için teşekkürler, değerlendireceğim. Sizce VA panel de düşünülmeli mi? Samsung bu konuda nasıldır ve AOC C24G1 de düşünülmeli midir?

Renk kalitesi hem oyun hem filmler vs. için VA alınmalı bence. TN panel soluk renk, IPS en canlı renk paneli ama oyunlar için ne kadar iyi olur bilemiyorum. O yüzden VA tercih edebilirsiniz. AOC benim seneye alıcağım model bence gayet güzel ama şuan en iyisi attığım MSI linki gibi gözüküyor.

Boyut belirtseniz daha iyi olur. Ayrıca tam olarak ne amaçlı kullanmak istiyorsunuz? Hatta hangi oyunları daha çok oynuyorsunuz? monitörden beklentiniz nedir?

AOC 24G2U

IPS monitörün ghosting yapabilme ihtimaline karşı bu modelde kararsızım.
Boyut belirtseniz daha iyi olur. Ayrıca tam olarak ne amaçlı kullanmak istiyorsunuz? Hatta hangi oyunları daha çok oynuyorsunuz? monitörden beklentiniz nedir?
24 ya da 27 inc farketmez. Oyun amaçlı kullanmak istiyorum fakat panelin renk kalitesi de tatmin edici olsun. FPS oyunları oynuyorum.
Renk kalitesi hem oyun hem filmler vs. için VA alınmalı bence. TN panel soluk renk, IPS en canlı renk paneli ama oyunlar için ne kadar iyi olur bilemiyorum. O yüzden VA tercih edebilirsiniz. AOC benim seneye alıcağım model bence gayet güzel ama şuan en iyisi attığım MSI linki gibi gözüküyor.

Biraz bütçemi aşıyor açıkcası. AOC cazip geliyor.

IPS monitörün ghosting yapabilme ihtimaline karşı bu modelde kararsızım.

24 ya da 27 INCH farketmez. Oyun amaçlı kullanmak istiyorum fakat panelin renk kalitesi de tatmin edici olsun. FPS oyunları oynuyorum.

O zaman size tavsiyem 24" boyutunda olmasıdır. Çünkü 27" e çıkınca 1080p çözünürlüğün biraz rahatsız edeceği de söyleniyor ve özellikle rekabetçi oyunlarda pek tavsiye edilmiyor. Masanızın bile bu boyuta göre derinliğinin yüksek olması önem kazanıyor.

Ben 27" kullanıyorum ve eski masamın derinliği düşüktü bu yüzden yeni masa almak zorunda kaldım. Eski masam 53 CM yeni masamın derinliği 83 CM. Tabi monitörün ayaklarının geniş olması da etkiliyor. Bunu da iyi hesap edin derim. Eski masamda yakından 27 INCH monitöre bakmak hiç hoş olmadı. Üstelik 2K bir monitör olmasına rağmen.

Ama ben film vs içinde kullanacağım daha büyük olması benim için önemli diyorsanız tabi tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı