1200-1700 TL Telefon Önerisi

xesey96

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, Zenfone 2'min kırılmasıyla beraber yeni bir telefon alma ihtiyacım doğdu. Bütçem 1700 TL, daha pek üstüne çıkamam. Telefonda önceliklerim telefonun uzun ömürlü olması (güncelleme açısından), batarya ömrü ve kamera.

Aklımda Meizu M6 Note ve Xiaomi Mi A2 Lite modelleri var. Bu ikisi arasında hangisi kamera konusunda daha iyidir, sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Ek olarak çift ön kamerasından dolayı Huawei Mate 10 Lite (bütçeyi biraz aşıyor) de aklımda var ancak sırf çift ön kamera için değer mi, bu çift ön kamerası gerçekten iyi mi, arka kamerası diğer modellerden üstün mü bilemiyorum; kararsızım.

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi Note 5 AI modeline bakabilirsiniz. Snapdragon 636 ile M6 Note ve Mi A2 Lite modeline göre daha güçlüdür.

Son düzenleme:
6.44 inç olması sizi rahatsız etmiyorsa Xiaomi mi max 2 öneririm. Hiç abartmıyorum babam günde en az 6 saat %75 parlaklıkta telefon kullanıyor sürekli mobil veri açık ve sık sık telefon görüşmesi yapıyor. Telefonun şarjı 3 gün gidiyor hiç abartısız. Çift kamera değil ama arka kamerası bence çok başarılı ve 4k video çekebiliyor. Ön kamera hakkında aynı şeyleri söyleyemem ama idare eder yani. Mi max 2 tavsiyemdir.

Redmi Note 5 AI modeline bakabilirsiniz. Snapdragon 636 ile M6 Note ve Mi A2 Lite modeline göre daha güçlüdür.
Sadece ithalatçı garantili olanları bütçeme uygun olarak bulabildim, 64GB depolamaya sahip olan modelinde Xiaomi Türkiye garantisi var ancak bütçemi aşıyor. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Düzeltme: KVK Garantili Xiaomi Redmi Note 5 (AI) (32/3) burada Xiaomi Türkiye garantili olarak, bütçeme uygun bulabildim. Şimdi inceliyorum, tekrardan teşekkürler.

6.44 inç olması sizi rahatsız etmiyorsa Xiaomi mi max 2 öneririm. Hiç abartmıyorum babam günde en az 6 saat %75 parlaklıkta telefon kullanıyor sürekli mobil veri açık ve sık sık telefon görüşmesi yapıyor. Telefonun şarjı 3 gün gidiyor hiç abartısız. Çift kamera değil ama arka kamerası bence çok başarılı ve 4k video çekebiliyor. Ön kamera hakkında aynı şeyleri söyleyemem ama idare eder yani. Mi max 2 tavsiyemdir.
Gerçekten büyük gelecektir, cebime sığabilmesi gerekli; tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.
Sizce 4K video çekimi önemli midir?
Mi A2 Lite Migros'ta 1549 TL.
Kararım A2 Lite'ye kaymaya başlıyor öyleyse, tercihi iyice kararlaştırıp A2 Lite'yi seçersem bu fırsatı kaçırmayacağım. Teşekkürler.

@THE_MILLER @78501 Kamera için Mi A2 Lite mi daha iyi olur, Redmi Note 5 AI mi?

Son düzenleme:
Birkaç ay önce öyleydi, evet ancak şu an bulabildiğim en ucuz Mi 6 fiyatı 2500 TL. 1500-2000 TL arasında olan fiyatı link atabilir misiniz?
Evet bende şuan farkettim xD. Ama Webtekno kanalı 1.500TL yazmış videosuna. Büyük ihtimal video eski.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı