1200 TL 1x16 RAM tavsiyesi

Bütçe
1200

Quadranil1

Decipat
Makaleler
6
Anakart
Biostar B550MH
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba, şu an 1 adet Crucial Ballistix RGB 16 GB (1x16) 3200MHz CL16 RAM'im var bunun yanına 1 tane daha 1x16 RAM eklemek istiyorum. Aynı özelliklerde bu fiyatlara RAM önerileriniz nedir? Bütçe biraz esneyebilir.

Bu arada bence 32 GB RAM'e gerek yok ancak çift kanaldaki o FPS artışını kaçırmak istemiyorum. Eğer 1 tane daha 8 GB eklediğimde de bu FPS Boost'u oluyorsa o tarz da düşünebilirim.
Bu RAM'in stoku kalmadığı için başka markalara bakıyorum. Yoksa mantıklı olan aynısından 1 tane daha almak.

Eğer 1x16'nın yanına 1x8 eklendiğinde çift kanal olarak FPS arttırırsa bunu almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
16+8 kullanırsanız çift kanal olmaz, Intel işlemciniz varsa flex olur. Dual kadar olmasa da, çok hafif performans artışı sağlar ama bellek almaya değecek kadar olmaz.
Stoğu olan en iyi bellek bunu bulabildim, Ripjaws V çok güzel bir model olmasa da fena değildir. X.M.P veya D.O.C.P ile kullanırsanız yüksek ihtimalle problem olmaz fakat el ile overclock yapacaksanız sıkıntı çıkarabilir.

Başka fikir sahibi olan var mı onları da dinlemek lazım forumun yarısı çift kanal olur demiş yarısı olmaz demiş diğer konuları baktığımda insanlar ikiye ayrılmış doğrusu ne tam kavrayamadım.

Geri
Yukarı