1200 TL Ekipman Önerisi

Yayıncılardan görülüp önerilen tek bir kulaklık var o da HyperX Cloud. Benim yorum attığım konuya nedensizce dersen ister istemez üzerime alınırım. Arctis 5 rakipleri arasında en iyisidir. Corsair Void, HyperX Cloud II ve Logitech G633 arasında alınabilitesi en yüksek olan kulaklıktır.
Neyi iyi acaba G633 ve Void'den ?

Şahsi düşüncemi dile getirmem gerekirse, tasarımını beğenmiyorum ve fazla terletip, ısı yapıyor. Zaten dediğim gibi G533 modelinden önce çıkardığı modelleri pek beğenmiyorum.
G533 modeli G633 ve G933'den sonra çıkmıştır önce çıkardığı modeller zaten 5 senelik haberiniz olsun.

G633'ün BF1 Edition ve standart sürümünü kullandım 2 side kesinlikle ağrı yapmıyor, gözlük kullanan biri olarak SS Siberia modellerinde gözlük ağrıya sebep oluyordu. Dediğim gibi Logitech üstün garanti, örgü kablolama, DTS'ye ek olarak Dolby sertifikasıyla öne çıkıyor, genede 2 kulaklıkta memnun edecektir.

G533 modeli G633 ve G933'den sonra çıkmıştır önce çıkardığı modeller zaten 5 senelik haberiniz olsun.

G633'ün BF1 Edition ve standart sürümünü kullandım 2 side kesinlikle ağrı yapmıyor, gözlük kullanan biri olarak SS Siberia modellerinde gözlük ağrıya sebep oluyordu. Dediğim gibi Logitech üstün garanti, örgü kablolama, DTS'ye ek olarak Dolby sertifikasıyla öne çıkıyor, genede 2 kulaklıkta memnun edecektir.
Arkadaşlar bu arada 633'ün diğerlerinden ayrılan birkaç özelliği (Bazı kulaklıklarda olabilir çoğunda yok ama): 1- ( Kraken ve Masterpulse'de yoktu belki Siberia'da vardır) 3.5mm jak girişiyle telefon ve bazı oyun konsollarında de kullanılabilmesi.
2- G Profil tuşlarının olması.
3- Yıkanabilir başlıklı olması.

Siz anladığım kadarıyla fanboy felansınız. Çoğunluk kabul ediyor, mikrofon kalitesi iyi, malzeme kalitesi iyi, 7.1 iyi, yazılım desteği iyi, ergonomik olarak iyi ve çok rahat bir kulaklık. Buraya gelipte nesi iyi felan demen çok saçma. Kullandın mı?.. Sanmıyorum, söylediğin kulaklıkları deneme fırsatım oldu. İnan bana aralarında en iyisi SS. Olayı İntel - AMD olayına felan döndürmeye mi çalışıyorsun anlamadım. İyi kardeşim işte herkes iyi diyor. Kullananlar beğeniyor, incelemelerde iyi olduğu söyleniyor rakiplerine göre. Gelmiş hala burda nesi iyi diyorsun. Bilmem nesi iyi?

Yani? Ben ne dedim siz iyi okudunuz mu? G533 modelinden önce çıkardığı modelleri beğenmiyorum. Sebeplerimi de dile getirdim. Niye böyle bir cevap verdiniz ki şimdi? Keza SS Arctis serisinin mikrofonu hem G633 hem de Void modelinden iyidir. Rahatlık olarak da G633 modelinden net daha iyi. Özellikle kafa kısmı. G633 fazla terleten bir model.

Ergonomi kişiden kişiye tartışılır Void, G633 ve SS de iyidir elbet üst seviye ürünleri rahatsız etmez. Ben G633 de terleme vs yaşamıyorum ama hep klimalı odadayım bu yüzden kesin konuşmadığım tek konu bu.
G633
Empedans: 39 Ohm
Hassasiyet: 107 dB SPL/mW
SS
32 Ohm 97 dB ve 2 kulaklıkta insan kulağının algılayabildiği endüşükten enyüksek frekanslar dahil destekliyor. Değerler ortada SteelSeries sadece DTS ses sertifikalı iken Logitech DTS+Dolby sertifikalı, kimse kulaktan dolma bilgilerle gelipde incelemeler iyi diyor,ses iyi,ergonomi iyi, mikrofon iyi diye konuşmasın size kötüleme yapmıyorum fakat SS'nin daha kablosu bile örgü değil ve asla ama asla Logitech kadar servis desteği sağlayamaz ürünün mikrofonunu kendim bozdum sıfırını yolladılar hem de ürünüme bakmadan, mail attım adres istediler.

Barış Bey kusra bakmayın yanlış okumuşum.

Bu arada mikrofonu iyidir demişsiniz ama SS 10-10.000 frekans aralığı desteklerken Logitech 10-20.000 destekliyor. 2 sinde de gürültü engelleme ve gizleme mevcut zaten onlara ek olarak SS'de var mı bilmiyorum fakat Logitech de mikrofonu açıp kapayınca uyarı sesleri ve ışıklandırma efekti gayet kullanışlı.

Logitechteki 10dB fark ile bariz daha yüksek ses ve düşük empedans ile daha hassas sese ek olarak fazladan Dolby sertifikası, örgü kablosu, üstün satış sonrası desteği ile bana kalırsa kıyaslamak mantıklı değil.

Sürekli ekliyorum ama aynı anda 3.5mm+USB kullanabiliyorsunuz hijyen açısından da çıkarılabilir başlık ve kapakları var.

Uzun uzun sebepli yazılar yazıyorum sizden de böyle cevaplar bekliyorum madem bu kadar savunuyorsunuz.

Malzeme kalitesi iyi, mikrofonu iyi , yazılımı iyi ... diye devam ettirmişsiniz ama ben kötü mü dedim ? Size daha iyi yanlarını sordum.

Son düzenleme:
Ben ürüne kötü demedim. Beğenmiyorum dedim. Sebeplerini de söyledim. Arctis 5 modeli de kusursuz değil. Ayrıca kulaklık konusunda hassas bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki, teknik özelliklere fazla takılıyorsunuz. Gerçek deneyim çok çok daha önemlidir. Bu bilgisayar parçası değil ki özelliklere bakıp seçim yapılsın. Aynı olay telefon içinde geçerli. Sadece teknik özelliklere göre karşılaştırma yapılmaz. İnceleme videoları veya yazıları (hepsi değil, reklam yapan çok yer var) çok daha önemlidir teknik kıyaslamadan. Mikrofonun daha iyi olup olmadığını testlere göre ölçerim. SS Arctis modeli daha iyi idi. Servis olarak Logitech gayet iyi, o konuda sıkıntı yok. Keza bu tartışmayı siz farklı algılıyorsunuz sanırım. Sen daha iyi dersin, ben değil derim. İlla fikirlerimiz aynı olmak zorunda değil. Bir münazara yapmıyoruz burada. "Sizden de uzun yazı bekliyorum o kadar savunuyorsunuz" Ne bu şimdi? Savunmak? Durduk yerde fanatiklik yapmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı