1200 TL PSU ve kasa önerisi

Berkyrie

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemim şu şekilde olacak:
-Ryzen 5 3600
-RX 5700 XT veya RTX 2070 (Piyasaya göre)
-B450 Tomahawk Max
-2 x GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz
-Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 SSD

Aşağı yukarı bu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Kasa ve PSU konusunda bilgisiz olduğum için sizlere danışmak istedim. PSU'suz kasa düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Kasa ve PSU için bütçem 1000 en fazla 1200'e kadar esnetebilirim şimdiden teşekkürler.

Fiyatı çok artsa da hala çok iyi bir PSU.

Bu ikiliyi zorlayın derim.
Kasa:
PSU:

Zorlayamazsanız ise;
Kasa:MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: Aynısını alın bence.

@Blap @passat @hadwiger bende msi mag force 100r kasasını bulmuştum ama emin olmak için sosyale danışmak istedim alacağım kasa bu olucak. PSU konusunda ise watt mı önemli yoksa bronze gold gibi özellikler mi? Zalman watt oalrak daha fazla olmasına rağmen high power daha pahalı çünkü gold olduğu için mi?

@Blap @passat @hadwiger bende msi mag force 100r kasasını bulmuştum ama emin olmak için sosyale danışmak istedim alacağım kasa bu olucak. PSU konusunda ise watt mı önemli yoksa bronze gold gibi özellikler mi? Zalman watt oalrak daha fazla olmasına rağmen high power daha pahalı çünkü gold olduğu için mi?
Sadece Gold olduğundan değil, iç yapısı da daha iyi. Normalde çok daha ucuzdu fiyatı ama son zamanlarda çok arttı. Her türlü Zalman'dan iyi.

Fiyatı çok artsa da hala çok iyi bir PSU.

Eğer bütçe zorlanamaz ise Zalman N5MF veya Aquarius alınabilir diye düşünüyorum. Sizce?

Gold olması demek (örnek vererek anlatayım) ani elektrik kesinti ve gelmelerinde oluşabilecek arızalara karşı bilgisayarını ne kadar iyi savunacağının derecesidir. Yüksek oran demek daha iyi savunma demektir. Watt değeri de önemlidir. Eğer sistemin yeterli enerjiyi almazsa tam performans alamayabilirsin hatta açılmaya da bilir. MSI MAG FORGE 100R kasaya gelecek olursak kasa kendi fiyat bandında en iyilere oynuyor. Ancak kasada toz filtrelerinin bulunmaması bir eksi. Zorlayabilirseniz dediğim kasa da toz filtresi var. Toz filtreleri ise sistemine yaklaşan tozları hapseder ve belirli bir oranda sistemini temiz tutar. MSI MAG FORGE 100R kasayı alırsan toz filtresi olmadığından sistemin daha çok tozlanır ve sende daha sık temizlemek zorunda kalırsın. Corsair alman tavsiyemdir. Hem Corsair kasada beyaz ve siyah renk seçenekleri mevcut. Hangisini beğenirseniz seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı