1200 TL'ye R9 280 Dual-X Tabanlı Sistem Toplama

©reative

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim çöpten öte bir halde. Radeon 3000 Graphics Entegre 1 GB bile yok. 800 MB bir ekran kartı. Unturned gibi basit bir oyunda bile 8 FPS'ye kadar düşüyor. RAM 2GB. Sistemim 32bit olduğu için 1.75 kullanıyor. Bütçem fazla değil, en fazla 1200 TL verebilirim. RAM uyuyorsa 6GB - 8GB yeterli. Ekran kartı olarak dediğim gibi R9 280 Dual-X veya sizin önereceğiniz f/p ürünü ekran kartı istiyorum. AMD Athlon ™ x2 220 Processor 2.80 Ghz işlemcim var. Bu arada şu anki ekran kartım Radeon 3000 Graphics entegre olduğu için daha da kötü bir performans veriyor. Bana R9 280 Dual-X içeren bir sistem toplayabilir misiniz ? HDD istemiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Tamamı uyumlu ise alabilirim.
Dediğiniz gibi dolar tavan şu an. 1.000$ 5000TL kadar bir şey ediyor. İşlemci İntel yerine Fx serisinden olabilir mi ?

Müsaitseniz bir de Power Supply önerebilir misiniz ?

6300 olabilir fakat o işlemciye uygun anakart 247 tl o yüzden i3 önerdim. Kasanın içinde 500W güç kaynağı bulunmakta.

Yeterlidir. alternatif olarak şu kasaya da bakabilirsiniz. Hem 80+ , hem de 600w. fakat 500w yeterlidir sisteminiz için. İlerde işlemci veya ekran kartını değiştirecek olursanız güç kaynağı derdine düşmezsiniz.

www.vatanbilgisayar.com: Xigmatek Asgard Pro Pure Black Edition 600W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
500W veya 600W olmasının bir zararı yok değil mi ?
600W kasa daha güzel görünüyor onu alsam sisteme bi zararı - faydası olur mu onu demek istedim.

Şuan da bahsettiğimiz sistem 1586 TL 'ye geliyor.
Dolar düşse acaba 1200, 1000'e kadar iner mi ?

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ceza almıştım, cevap veremedim. 600w almanızın hiçbir sakıncası yok. Sistem ne kadar güç çekerse güç kaynağı da o kadar güç verir. Bu kasayı da almanızda sakınca yok. Ben bütçeniz az diye o kasayı önermiştim. İkinci kasayı almanız daha iyi olacaktır.

Kusura bakmayın ceza almıştım, cevap veremedim. 600w almanızın hiçbir sakıncası yok. Sistem ne kadar güç çekerse güç kaynağı da o kadar güç verir. Bu kasayı da almanızda sakınca yok. Ben bütçeniz az diye o kasayı önermiştim. İkinci kasayı almanız daha iyi olacaktır.
Anladım teşekkürler.
2. kasanın power düğmesi falan nerede ? :D
Ayrıca ram 6gb yeter mi 10 mu yapayım bilemedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı