2300 TL'ye FX-6300 ve R9 280 Dual-X tabanlı sistem toplama

CryDrivo

Kilopat
Daha fazla  
Ram: Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Pro Ddr3 2133Mhz Cl9 Kırmızı Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar

Ekran Kartı: R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

İşlemci: Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

Anakart: Msi 970A-G46 Amd 970+Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Monitör: 21.5" VS228NE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Harddisk: Wd 3.5" 1Tb Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar

Kasa: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Güç Kaynağı: Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

1-) Ekran kartında Sapphire önerdiler. MSI daha çekici duruyor ama kimse MSI tavsiye etmedi. Sizin öneriniz nedir?

2-)Ram konusunda Corsair seçtim ancak fiyatlar çok tuzlanmış. Önerebileceğiniz başka markalar var mı? Aklımda RipjawsX ve HyperX var.

3-)Toplam 2,305TL tutuyor. Fiyatı aşmayacak şekilde nasıl performans arttırırım?

Not: Sistemi kendim topladım.

Linkler çıkmamış hemen düzeltiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride ram alma gibi bir durumun olmayacak. Para biriktirerek alıyorum. O yüzden belleğin yüksek olması önemli.

Benim yaptığım sistemdeki güç kaynağı yeterli mi?

Ekran kartını nasıl değiştireyim? Sapphire kalsın mı yoka MSI yapayım mı?

• Benim tavsiyem rami 4 gb yapıp anakart ve monitörden biraz kısıp işlemciye de biraz yükseltme yapın. İlerde bir 4 gb daha alıp dual Channel yapın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı