12000-12500 TL iş istasyonu sistem toplama önerisi

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Selamlar. Freelance mimarlık yapmaktayım. Halihazırda bir sistemim var. Bir sistem daha toplayıp iş istasyonu olarak kullanacağım. Sistem için birkaç beklentim var. Öncelikle birden fazla programla senkron halde çalıştığım ve renderlar aldığım için çoklu çekirdek performansından dolayı işlemcim AMD olmalı. Ekran kartı olarak da multi-rendering performans farkından dolayı NVIDIA olmalı kesinlikle. İşlemciyi soğutacak olan minimum 240mm bir sıvı soğutma olmalı. Yalnızca render alacağı için depolama birimine ihtiyacım yok. 256 GB hızlı bir M.2 SSD yeterli olacaktır. İyi bir hava akımına sahip tercihen stok 3-4 fanlı bir kasa istemekteyim. 16 GB RAM şimdilik yeterli. daha fazlasını kullanamıyorum zaten programda. İleride 32 GB yapabilirim. Ve tabii kaliteli, sorunsuz ve sessiz bir PSU istemekteyim. Yük altında cızırtı, tıkırtı vs. yapmayan sorunsuz bir model önerebilirseniz çok iyi olur. Sistemin klasik bir oyun bilgisayarından bir farkı yok donanımsal olarak. Güçlü işlemci, güçlü ekran kartı gibi gereksinimlerimiz var aynı şekilde. Şimdiden öneriler için teşekkür ediyorum.

Sistem için ayırdığım bütçe: 12.500 TL. Bütçeye monitör ve diğer çevre birimleri dahil değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle yapıp alın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (146).png
    Ekran Görüntüsü (146).png
    231,5 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı