12000-13000 TL GTX 1080 Sistem toplama

Nvidia, kendi kartları için, minimum 8x PCI-E Lane olması gerektiğini belirtti. Yani İ7 6800K'da 28 PCI-E Lane var. Yani her 2'li SLI için kart başı 14 PCI-E Lane demek. Yeter de artar bile. Zaten İ7 6700K ile SLI yapanlarda var. 16 PCI-E Lane içeriyor. Kart başı 8 PCI-E Lane. Ancak karşılaştırdığında, neredeyse hiç fark yok.

Öyleyse iş başka tabi.

IMG_1476974326.005912.jpg

İşlemciyi isterseniz i7 6850K yapabilirsiniz. Monitör bulamadığım için koyamadım maalesef. Monitör hariç sistem fiyatı 10.100₺ gibi bir fiyat çıktı. Bu kasanın içinden gözükecek olan Kırmızı Led fanlar, sıvı soğutmanın kırmızı led fanları, ekran kartının kırmızı ledleri ve son olarak anakartta olan ledlerle çok güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın içi bunun gibi hatta daha güzel gözükecektir.

Son düzenleme:
Kasayı değiştirip,COOLER MASTER MASTERCASE PRO 5 USB3.0 Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Kasa
Soğutma olarakta THERMALTAKE Water 3.0 240 Extreme Sıvı (CL-W0224) İşlemci soğutucusu
Yapmayı düşünüyorum.
4k monitörde çözünürlüğü 2k ya mı çekmeli oksa ayarları kısıp mı oynamalı.Böyle bir sistem de ayar kısmak koyar orasını da unutmamak lazım.
İsterseniz 2k 144hz'de alabilirsiniz. Ben o monitörü, sizin istediğiniz monitörden daha ucuza, 4K ve G-Sync olduğu için önermiştim. Kasa ve soğutma ise kaliteli ve güzeldir. Alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 195344

İşlemciyi isterseniz i7 5850K yapabilirsiniz. Monitör bulamadığım için koyamadım maalesef. Monitör hariç sistem fiyatı 10.100₺ gibi bir fiyat çıktı. Bu kasanın içinden gözükecek olan Kırmızı Led fanlar, sıvı soğutmanın kırmızı led fanları, ekran kartının kırmızı ledleri ve son olarak anakartta olan ledlerle çok güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın içi bunun gibi hatta daha güzel gözükecektir.

32gb ram için henüz erken daha doğrusu 16gb ram alıp kalan parayı diğer parçalar için harcayabilirim.
İlerleyen zamanda SLI yapma olasılığım yüksek,onun için 750w sıkıntı olabilir.
Kasa videodaki kasa güzel görünüyor ama sistemdeki kasa bilemedim ...
Böyle bi sistemde görüntü önemli ama asıl önceliğim performans görüntü 2. plan

İsterseniz 2k 144hz'de alabilirsiniz. Ben o monitörü, sizin istediğiniz monitörden daha ucuza, 4K ve G-Sync olduğu için önermiştim. Kasa ve soğutma ise kaliteli ve güzeldir. Alabilirsiniz.

Haklısın senin önerdiğin monitör 4K ve G-Sync ona lafım yok.
Ben sistemden önce 4k hayaliyle girdim ama sonradan kararım değişti.
Ciddi anlamda 4k ve 2k arasındakaldım.2k güzel ama 4k ayrı bi güzel:D
4k monitörü alırsam eğer oyunlarla ilgili ne yapmam gerekir.
SLI yapana kadar çözünürlük 2k da mı kalmalı yoksa ayarları mı kısmalı?

32gb ram için henüz erken daha doğrusu 16gb ram alıp kalan parayı diğer parçalar için harcayabilirim.
İlerleyen zamanda SLI yapma olasılığım yüksek,onun için 750w sıkıntı olabilir.
Kasa videodaki kasa güzel görünüyor ama sistemdeki kasa bilemedim ...
Böyle bi sistemde görüntü önemli ama asıl önceliğim performans görüntü 2. plan
O zaman 2 tane 8 GB alarak 16 GB RAM alın, gelecek sefere, tekrar 2 tane 8 GB ekleyip 32 GB yapabilirsiniz. NZXT kasa almanızı önerirdim. Ancak sanırsam PC parçalarının hangi yerlere geleceğini bilmiyorsunuz. O nedenle başka kasa maalesef. İsterseniz Corsair Spec-01 alabilirsiniz.

SLI yapana kadar çözünürlük 2k da mı kalmalı yoksa ayarları mı kısmalı?
Öyle yapabilirsiniz. SLI yapana kadar 2K oynarsınız, zaten G-Sync mevcut olduğu için rahat ve akıcı bir şekilde oynarsınız.

O zaman 2 tane 8 GB alarak 16 GB RAM alın, gelecek sefere, tekrar 2 tane 8 GB ekleyip 32 GB yapabilirsiniz. NZXT kasa almanızı önerirdim. Ancak sanırsam PC parçalarının hangi yerlere geleceğini bilmiyorsunuz. O nedenle başka kasa maalesef. İsterseniz Corsair Spec-01 alabilirsiniz.

Öyle yapabilirsiniz. SLI yapana kadar 2K oynarsınız, zaten G-Sync mevcut olduğu için rahat ve akıcı bir şekilde oynarsınız.

Aynen öyle kendim toplayacak kadar bilgili değilim.
Video aç bak diyecek olursanız böyle bir sistem toplayıp o riske girmem.
Corsair Spec-01 not aldım.
Benim için en belirsiz bileşen kasa zaten.Sonrada monitör (4k vs 2k).

Aynen öyle kendim toplayacak kadar bilgili değilim.
Video aç bak diyecek olursanız böyle bir sistem toplayıp o riske girmem.
Corsair Spec-01 not aldım.
Benim için en belirsiz bileşen kasa zaten.Sonrada monitör (4k vs 2k).
Aslında düşündüm de, böyle bir bütçe için bu kasa az gelir. Önceki mesajında söylemiş olduğunuz Cooler Master Mastercase Pro 5 daha iyi olacaktır.

Hocam imzama bak. Monitör ve ekipmanlarla 15.000 civarı tuttu. Kendi bütçene uygun ayarlamaları yaparak sistemini toplayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı