12000-13000 TL monitör dahil sistem önerisi

2060 Super olarak isinma problemi olmayan hangi markayı önerirsiniz. Bir de 80+ Gold nasil Bronze'dan daha iyi olabiliyor. Pek bir bilgim yok ama Gold daha iyi diye biliyorum.

MSI Gaming X ya da ASUS ROG STRIX önerim. 80+ Gold %90 verimliliğe, Bronze ise %85 civarı verimliliğe sahip bildiğim kadarıyla. 650W olduğu için aradaki açığı kapatacaktır. Corsair PSU'ları daha iyi olduğu için onu önerdim. Ayrıca aradaki 50W'da işinize yarayacaktır. Sıvı soğutmanın çekeceği enerji gibi. Tercihinize göre değiştireceğiniz parça olarak ekran kartını NVIDIA yaparsınız, bir de kasayı değiştirirsiniz. Dediğim parçalardan başka parçaları bence değiştirmeyin, en iyilerini koydum bütçemizin yettiği kadar.
MSI Gaming X ya da ASUS ROG STRIX önerim. 80+ Gold %90 verimliliğe, Bronze ise %85 civarı verimliliğe sahip bildiğim kadarıyla. 650W olduğu için aradaki açığı kapatacaktır. Corsair PSU'ları daha iyi olduğu için onu önerdim. Ayrıca aradaki 50W'da işinize yarayacaktır. Sıvı soğutmanın çekeceği enerji gibi. Tercihinize göre değiştireceğiniz parça olarak ekran kartını NVIDIA yaparsınız, bir de kasayı değiştirirsiniz. Dediğim parçalardan başka parçaları bence değiştirmeyin, en iyilerini koydum bütçemizin yettiği kadar.

Bir dakika. Büyük bir hata yaptım. O anakartı B550 yapmamız gerek. Ayrıca anakart mini ITX. Ekran kartı kesinlikle NVIDIA olmalı. Yeni bir sistem daha toplayacağım, o daha iyi olacak. Beklemede kal.

Son düzenleme:

Bir dakika. Büyük bir hata yaptım. O anakartı B550 yapmamız gerek. Ayrıca anakart mini ITX. Ekran kartı kesinlikle NVIDIA olmalı. Yeni bir sistem daha toplayacağım, o daha iyi olacak. Beklemede kal.

Neden b550 olmalı b450 ler yeterli olmaz mı bu sisteme? ayrıca ekran kartı kesinlikle NVIDIA olmalı demişsin onun da sebebini merak ediyorum. Zaten %99 NVIDIA bi ekran kartı almayı düşünüyorum. Yeni sisteminizi bekliyorum.

Son düzenleme:
İşlemci:
.
SSD:
.
RAM:
.
Kasa:
.
Ekran kartı:
F/P:
.
En iyi soğutma:
.
Anakart:
Daha iyi OC:
.
Wi-Fi:
.
Monitör:
1080P 240Hz 1ms IPS:
.
1440P 144Hz 4ms VA:
.

Ryzen 4000 serilerine çıkmayacaksanız bence b550 anakarta vereceğiniz fazla bütçeyi sisteminize ayırın. Anakartın fps olarak bir etkisi yok zaten bunu biliyorsunuz OC için ilk başta verdiğim anakart yeterli.

Ryzen 4000 serilerine çıkmayacaksanız bence B550 anakarta vereceğiniz fazla bütçeyi sisteminize ayırın. Anakartın FPS olarak bir etkisi yok zaten bunu biliyorsunuz OC için ilk başta verdiğim anakart yeterli.

Hocam sizin attığınız anakartın VRM kalitesi pek iyi değil. Bir de arkadaş OC yapabilceğini belirtmiş burada B550'ler bayağı öne çıkıyor. Güncel çipset almanın her zaman yararı olur. Hiç olmazsa B550-A PRO alınmalı bence.

Hocam sizin attığınız anakartın VRM kalitesi pek iyi değil. Bir de arkadaş OC yapabilceğini belirtmiş burada B550'ler bayağı öne çıkıyor. Güncel çipset almanın her zaman yararı olur. Hiç olmazsa B550-A PRO alınmalı bence.
Evet bu doğru olabilir, o zaman ben de sistem toplamaya dahil olup sorayım MSI B450M PRO-VDH Max modeli nasıl, alınır mı ?

Evet bu doğru olabilir, o zaman ben de sistem toplamaya dahil olup sorayım MSI B450M PRO-VDH Max modeli nasıl, alınır mı?

OC için uygun değil ama günlük kullanımlarda pek sorun çıkarmaz. Bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Bir de isterseniz konu açın oradan size bir sistem atarım bütçenize göre.

İşlemci:
.
SSD:
.
RAM:
.
Kasa:
.
Ekran kartı:
F/P:
.
En iyi soğutma:
.
Anakart:
Daha iyi OC:
.
Wi-Fi:
.
Monitör:
1080P 240Hz 1ms IPS:
.
1440P 144Hz 4ms VA:
.
Ryzen 4000 serilerine çıkmayacaksanız bence b550 anakarta vereceğiniz fazla bütçeyi sisteminize ayırın. Anakartın fps olarak bir etkisi yok zaten bunu biliyorsunuz OC için ilk başta verdiğim anakart yeterli.

Uzun bir sure upgrade yapmayi düşünmüyorum. Topladığım sistem en az 5 yıl götürmeli beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı