12000 TL sistem tavsiyesi

Bu forumdaki insanlar bir garip 3600 söylesem 10400F diyorlar 10400F önersem 3600 daha iyi diyorlarlar herkes OC yapmıyor bu arada OC'da öyle inanılmaz yüksek bir performans farkı vermiyor bana göre 2K'ya alınmaz o işlemci. Sadece oyun oynayacaksa tabii render ve yayın işleriyle uğraşcaksa 3600 tercih edileilir.

Bilmiyorum arada ki fiyat farkı yüksek 10400F güzel fakat B550 ile de 3600 işte 5-6 sene demesi de ileriye dönüklük gerektiyor bilemedim hangisi daha mantıklıysa onu seçsin :D.

Yerine göre 10400f daha mantıksız bir seçim oluyor burda 10400f daha mantıklıdır bana göre.

Bu arada attığım monitörler 144hz.
Evet FullHD olanlar 144Hz ancak fiyatları saçma.
Ya ortada belli bir bütçe var. Bu toplanan bilgisayar kombinasyonlarını biz kullanmayacağız. Biz burada sistem tavsiyesi isteyen arkadaş için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Tartışmanın da lüzumu yok. Son kararı sistemi kullanacak arkadaş versin. Oyunlarda iyi performans almak istiyorsa ve fazla render işlerine bulaşmıyorsa İntel'li bilgisayarı tercih etsin yok ben render yaparım yayın yaparım programlar kullanırım diyorsa AMD'li bilgisayarı tercih etsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı