12000 TL'ye dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Muhterika

Centipat
Yazılım müh. veya bilgisayar müh. öğrencisi olacağım, ikisinden biri.

Bu arada çok bir fikrim yok bilgisayarlar hakkında. Şimdi ilk bilmediğim kısmı söyleyeyim: Intel Core i7 mi AMD Ryzen 7 mi? Hatta yanlış yazmış da olabilirim bunları. Diğer özellikler de 16 GB RAM, 512 GB SSD, bir de ekran kartı 2-6 GB aralığında. Hangisi iyi olur? Yani kaç gündür bakıyorum tam bir laptop bulamadım, bütçem 10-12 bin arası. İlk Monster alacaktım fakat Linux desteği yok, ondan önermeyin. Mümkünse MSI, Dell, Lenovo, ASUS; bu markalardan düşünüyorum şimdilik. Tabii başka markalar da olur.

Yazılım müh. Veya bilgisayar müh. Öğrencisi olacağım, ikisinden biri.

Bu arada çok bir fikrim yok bilgisayarlar hakkında. Şimdi ilk bilmediğim kısmı söyleyeyim: Intel Core i7 mi AMD Ryzen 7 mi? Hatta yanlış yazmış da olabilirim bunları. Diğer özellikler de 16 GB RAM, 512 GB SSD, bir de ekran kartı 2-6 GB aralığında. Hangisi iyi olur? Yani kaç gündür bakıyorum tam bir laptop bulamadım, bütçem 10-12 bin arası. İlk Monster alacaktım fakat Linux desteği yok, ondan önermeyin. Mümkünse MSI, Dell, Lenovo, ASUS; bu markalardan düşünüyorum şimdilik. Tabii başka markalar da olur.

Bence ASUS alabilirsin, önceden olsa MSI'da önerirdim ama benim mühendislik okuyan bir arkadaşımda MSI marka bir laptop var ekranı bozulmuştu servise göndermişti ve hiç memnun kalmamıştı Türkiye'de servisi yok demişler Tayvan'a göndermiş falan bayağı uğraştırdılar çocuğu onca masrafa da değmediğini söylüyor. Bu yüzden servis konusunda ileride sıkıntı yaşamaman için MSI önermem bana kalırsa ASUS al servis işi çıkarsa da zorlanmazsın. [Bir de şu modele bir bak derim
(ASUS ZEPHYRUS AMD RYZEN 7)]

Dostum fiyat performans olarak düşünmelisin genellikle bu fiyatlarda sadece 250 GB SSD koyarlar sakın öyle bir bilgisayar tercih etme.

Emin misin? 512 GB SSD'de var bu fiyatlarda.
Oyun oynamayacaksınız Ryzen 7, fakat oyun oynayacaksanız kesinlikle i7.

İkisi arasındaki keskin ayrıntı nedir açıklar mısınız?
Bence ASUS alabilirsin, önceden olsa MSI'da önerirdim ama benim mühendislik okuyan bir arkadaşımda MSI marka bir laptop var ekranı bozulmuştu servise göndermişti ve hiç memnun kalmamıştı Türkiye'de servisi yok demişler Tayvan'a göndermiş falan bayağı uğraştırdılar çocuğu onca masrafa da değmediğini söylüyor. Bu yüzden servis konusunda ileride sıkıntı yaşamaman için MSI önermem bana kalırsa ASUS al servis işi çıkarsa da zorlanmazsın. [Bir de şu modele bir bak derim
(ASUS zephyrus AMD Ryzen 7)]

ASUS alırsam bende bu model düşünüyorum servis konusuna gelince 1 Monster 2 Dell diyorlar ASUS hakkında hiçbir fikrim yok teşekkür ederim.

Şaka olmalı bence de. 7.nesil bir cihazı neden alsın? 10. nesil varken?
Üç bilgisayar göndereceğim ben de üçü arasında kaldım:

Fiyatların her geçen gün oynadığı ve sabit durmadığı bu günlerde her an her fiyat aniden değişebiliyor. Bütçenize yakın ve özellikleri iyi olan bir makine tavsiye edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı