1200TL Monitör Önerisi

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 385
S

Silinen üye 164587

Ziyaretçi
Selamlar,

Bütçem 1200TL. 24'' boyutlarında bir monitör arıyorum. Işık vurduğunda ekranı rahat görebilmeliyim. Şu anki monitörümdeki en büyük sorunum öğlen saatlerinde orada giren ışıktan dolayı ekranı görememem. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kullanım amacı genel itibariyle oyun, word-excell, film ve photoshop olacak.
Benim almayı düşündüğüm monitörler: Samsung Ls24f350fhmxuf 23.5" 4ms Full Hd Freesync Analog+ Hdmı Oyuncu Monitör Fiyatları ve Özellikleri, SAMSUNG 24, SAMSUNG 24

1200 üst bütçe arkadaşlar. 800-1000 maksimum 1200 bandında bakıyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kendim kullanıyorum, alalı aylar oldu ve çok memnunum. Ben aldığım zaman 780 liraydı, belki başka sitelerde daha ucuza temin edebilirsiniz. Ülkenin ekonomik durumunu da göz önünde bulundurmak gerek tabii.

Selamlar,

Bütçem 1200TL. 24'' boyutlarında bir monitör arıyorum. Işık vurduğunda ekranı rahat görebilmeliyim. Şu anki monitörümdeki en büyük sorunum öğlen saatlerinde orada giren ışıktan dolayı ekranı görememem. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kullanım amacı genel itibariyle oyun, word-excell, film ve photoshop olacak.
Benim almayı düşündüğüm monitörler: Samsung Ls24f350fhmxuf 23.5" 4ms Full Hd Freesync Analog+ Hdmı Oyuncu Monitör Fiyatları ve Özellikleri, SAMSUNG 24, SAMSUNG 24

1200 üst bütçe arkadaşlar. 800-1000 maksimum 1200 bandında bakıyorum :)
Bütçenin çok az üstünde olan güzel bir monitör; ACER 23.6" ED242QRABidpx 144Hz 4ms DVI-D HDMI DP FreeSync Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Diyorsan ben bütçeme göre isterim 75hz seni bazı oyunlarda sıkıntıya sokabilir ama idare eder; AOC 24" 24G2U5/BK 75Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Pivot Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
Diyorsan 1100 TL de pahalı o zaman buyur; ViewSonic 21.5" VX2257-MHD 75Hz 1ms VGA HDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA

İlk olarak kendine şunu sormalısın: Önceliği hangisine veriyorsun? Oyun mu photoshop mu? Bütçeye baktığımızda her ikisini aynı anda bulmak çok zor. Oyun için ekran yenileme hızına ve gecikme süresine bakmalısın. Photoshop için IPS panel olması, sRGB ve adobe RGB değerleri önemli. Ben de fikir vermek amacıyla kendi monitörümden bahsedeyim. Geçtiğimiz aylarda bir seçim yapmak zorunda kaldım. Photoshop, web sitesi işleriyle uğraştığım için LG 24BK550Y-W modelini muhteşem cuma indiriminde 600 liraya satın aldım. Şu anda 1250 lira civarında.

Olumlu yönleri:
  • Mat ekran
  • Pivot olabiliyor (dikey 90 derece dönebiliyor) (web sitesine genel bakış imkanı veriyor)
  • Kendinden yükseklik ayarlı ayakları var
  • sRGB : %99
  • 2 adet usb girişi var (tek usb girişi ile 2 usb çıkışı imkanı sağlıyor ben klavye ve mouse bağladım)
  • kulaklık girişi mevcut
  • dahili hoparlörü mevcut
Olumsuz yönleri:
  • Ekran yenileme hızı : 60hz
  • Arka ışık yeterli seviyede olmasına rağmen msi gs75 laptopun ışıklarını en sona kadar açtığımda yanında biraz sönük kalıyor
  • Hoparlörün ses kalitesi yetersiz ama ihtiyaç olursa yolda bırakmaz.
  • Arka tarafta oluşan kablo kalabalığını pivot özelliğini kaybetmeden kablo kanalıyla gizlemek biraz yorucu oldu.

İlk olarak kendine şunu sormalısın: Önceliği hangisine veriyorsun? Oyun mu photoshop mu? Bütçeye baktığımızda her ikisini aynı anda bulmak çok zor. Oyun için ekran yenileme hızına ve gecikme süresine bakmalısın. Photoshop için IPS panel olması, sRGB ve adobe RGB değerleri önemli. Ben de fikir vermek amacıyla kendi monitörümden bahsedeyim. Geçtiğimiz aylarda bir seçim yapmak zorunda kaldım. Photoshop, web sitesi işleriyle uğraştığım için LG 24BK550Y-W modelini muhteşem cuma indiriminde 600 liraya satın aldım. Şu anda 1250 lira civarında.

Olumlu yönleri:
  • Mat ekran
  • Pivot olabiliyor (dikey 90 derece dönebiliyor) (web sitesine genel bakış imkanı veriyor)
  • Kendinden yükseklik ayarlı ayakları var
  • sRGB : %99
  • 2 adet usb girişi var (tek usb girişi ile 2 usb çıkışı imkanı sağlıyor ben klavye ve mouse bağladım)
  • kulaklık girişi mevcut
  • dahili hoparlörü mevcut
Olumsuz yönleri:
  • Ekran yenileme hızı : 60hz
  • Arka ışık yeterli seviyede olmasına rağmen msi gs75 laptopun ışıklarını en sona kadar açtığımda yanında biraz sönük kalıyor
  • Hoparlörün ses kalitesi yetersiz ama ihtiyaç olursa yolda bırakmaz.
  • Arka tarafta oluşan kablo kalabalığını pivot özelliğini kaybetmeden kablo kanalıyla gizlemek biraz yorucu oldu.
Açıkçası yenileme hızı ve gecikme benim için çok önemli değil. 60 HZ 4ms gecikmeli ilk linkteki monitörü de kullandım. Şu anki monitörüm 60Hz 1ms aradaki farkı neredeyse anlayamadım. Benim için önemli olan renkler, fiyat ve performansı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı