1200W PSU, monitör ve hoparlör için sessiz UPS veya voltaj regülatör önerisi

Vespasian

Yoctopat
1200W ATX 3.0 destekleyen yeni bir PSU almayı planlıyorum (muhtemelen Seasonic Vertex serisi olacak), ileride RTX 4000 serisinden bir kart alacağım için. ATX 3.0 spesifikasyonuna göre güç kaynakları kendi kapasitlerinin en az iki katını 1-2 saniyeliğine sağlamalılar, yoksa ATX 3.0 olarak kabul edilemezler, bunun sebebi de yeni nesil ekran kartları. Yani bana en az 2400W UPS veya Voltaj Regülatörü lazım güvende olmak için.

Çok araştırma yaptım ve sonunda FSP Champ 3K'ya karar verdim. Online, Pure Sinewave ve maksimum 2700W olduğu için. Ama maalesef UPS ile aynı odada olacağım ve ses hakkında hiç iyi şeyler okumadım. Yeni alacağım UPS'de fan değişimi de yapmak istemiyorum doğal olarak. Hem tıpatıp aynı özelliklerde sessiz fan bulmak çok zor, hem de bulsam bile yaptırdıktan sonra bütün ünitenin bozulma ihtimali varmış. O kadar parayı çöpe atamam. Cihazın boyutu da çok büyük geldi.

Benim asıl amacım batarya özelliği değil, ama cihazlara temiz bir voltaj ve güç vermek. O yüzden aklımda ya UPS ya da Voltaj Regülatörleri var. Pure Sinewave olması şart. Simule edilmiş bir cihaz hiçbir şekilde aramıyorum.

Bu arada evdeki ve odamdaki elektriğin sağlığını nasıl kontrol ettirebilirim? Elektrikçi mi çağırmam lazım? Nelere baktırmam ve test ettirmem gerek? Duvar prizlerini yeni VİKO prizler ile değiştirmeyi de düşünüyorum. Bir faydası olur mu?

UPS veya Voltaj Regülatör arkasında yeterli giriş yoksa akım korumalı priz ile girişleri çoğaltabilir miyim? UPS duvara takılı, sonra UPS'e akım korumalı priz. Bu doğru bir bağlantı şekli mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı