Voltaj Dalgalanmalarına Karşı UPS mi, Regülatör mü Alınmalı?

Geçtiğimiz günlerde elektrik kesintisi sebebiyle Windows çöktü ve otamatik onarım (mavi ekran) hatası aldım ve her yolu denememe rağmen düzelmedi. Akabinde imzada yer alan sistem için gidip UPS aldım. Kesinti halinde 1 dk içinde jeneratör devreye girdiği için çok yüksek kapasiteye ihtiyacım yok ancak böylece sistemi korunaklı hal getirdir. Sadece bilgisayar için kullanacaksan UPS'in yeterli olacağını düşünüyorum. Kesinti halinde zaten manuel kapatarak önlemini alırsın.

Geçtiğimiz günlerde elektrik kesintisi sebebiyle Windows çöktü ve otamatik onarım (mavi ekran) hatası aldım ve her yolu denememe rağmen düzelmedi. Akabinde imzada yer alan sistem için gidip UPS aldım. Kesinti halinde 1 dk içinde jeneratör devreye girdiği için çok yüksek kapasiteye ihtiyacım yok ancak böylece sistemi korunaklı hal getirdir. Sadece bilgisayar için kullanacaksan UPS'in yeterli olacağını düşünüyorum. Kesinti halinde zaten manuel kapatarak önlemini alırsın.

Aslında öyle sürekli elektrik gidip gelmemesi sorunu olmuyor. (Arada olsa da). Anlık gider gibi olup hemen geliyor. UPS bu aradaki dalgalanmada bilgisayarımın kapanmasını engellemesi benim için yeterli. Zaten elektrik oluyor yani bu git-gel’den hemen sonra.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı