120GB Kingston V300 450/450MB RAID 0 Performansı

2 adet 120GB Kingston 450MB okuma ve yazma değerlerine sahip SSD'lerimi RAID 0 yaptım ve sonuç ortada.

Adsız.jpg

Yeterli geliyorsa sorun yok. (y) Size önerim, elinizdeki iki SSD'yi verip bir tane 250'lik 850 Evo alma fırsatı bulursanız kaçırmayın. V300-V400 genelde düşük bütçe için tercih ediliyor ancak hiç tavsiye etmiyorum. İki ürün arasındaki fark çok fazla.
CrystalDisk-850-Evo.jpg

Yeterli geliyorsa sorun yok. (y) Size önerim, elinizdeki iki SSD'yi verip bir tane 250'lik 850 Evo alma fırsatı bulursanız kaçırmayın. V300-V400 genelde düşük bütçe için tercih ediliyor ancak hiç tavsiye etmiyorum. İki ürün arasındaki fark çok fazla.
Eki Görüntüle 215962
Kesinlikle haklısın ama 2 SSD'ye de masraf yapmadım önceden almıştım sıfır alacak olsam dediğini yapardım emin ol. (y)

RAID yapmadan önceki skorları da paylaşabilir misiniz? Tam olarak neler değişmiş merak ettim. Bende yakın zaman da idarelik 750 Evo almıştım, eğer gerçekten performans farkı değecek olursa bir tane daha alıp ben de RAID yapmayı düşünebilirim. Eğer bi farkı olmayacaksa m.2 PCI bi SSD'ye geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Raid yapmadan önceki skorları da paylaşabilir misiniz? Tam olarak neler değişmiş merak ettim. Bende yakın zaman da idarelik 750 evo almıştım, eğer gerçekten performans farkı değecek olursa bir tane daha alıp ben de raid yapmayı düşünebilirim. Eğer bi farkı olmayacaksa m.2 pci bi ssd ye geçeceğim.
EVO serisinde gerçekten performans farkı oluyor. Yapabilirsiniz.

Raid yapmadan önceki skorları da paylaşabilir misiniz? Tam olarak neler değişmiş merak ettim. Bende yakın zaman da idarelik 750 evo almıştım, eğer gerçekten performans farkı değecek olursa bir tane daha alıp ben de raid yapmayı düşünebilirim. Eğer bi farkı olmayacaksa m.2 pci bi ssd ye geçeceğim.
RAID yapmadan ölçmeyi unuttum kusura bakmayın kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz ama EVO serisinin daha performanslı olduğu aşikar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı