120GB SSD yeterli olur mu ?

Emir Çimen

Hectopat
Daha fazla  
Bende 1TB HDD var. Bilgisayarın hızlanması için ve oyunlarda takılmaların azalması için SSD almak istiyorum. Sizce 120GB SSD yeterli olur mu ? Ayrıca mesela PUBG'de yüklenme ekranlarının azalması için PUBG'yi direk SSD'ye mi kurmak lazım yoksa HDD kurulu olsa yine yükleme ekranları hızlanır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarının hızlı açılmasını istiyorsan SSD'ye kurman gerek. Ki bence 120 GB. 1 ya da 2 oyun kaldırabilir. Ağır oyunlardan söz ediyorum. Eğer 1 2 oyunun açılış süresini hızlandırmam bana yeter dersen yeterli olacaktır. Yoksa 120 GB. üstü alman gerekecektir.

Benim önerim 120GB'lık SSD üzerinde sadece işletim sistemi ve ofis uygulamaları kurulmasıdır. Elbette SSD üzerine kurulan oyunlarda yükleme süresi azalacaktır. Ancak bunu bence en az 250 GB'lık SSD'lerle yapmalısınız. Bu tabi benim fikrim.

PUBG'yi direkt SSD'ye mi kurmak lazım yoksa HDD kurulu olsa yine yükleme ekranları hızlanır mı ?

Hayır, SSD'ye kurmalısınız. 120 GB SSD işletim sistemi ve birkaç oyun için fazlasıyla yeterlidir. Geri kalan uygulamalar ve oyunlar HDD'ye kurulabilir. Sık oynadığınız oyunlar ve sık kullandığınız uygulamalar SSD'de olsun.

Bence ssd alacaksanız en az 250gb alın 120 gb almıştım yetmedi yanına birtane 250gb’lık aldım şahsi görüşüm en az 250gb’dan yana tabi nakit sıkıntınız yok ise.

Bende 240GB mevcut GTA, CS:GO, Adobe, Windows derken diğer oyunlarımın tümü arşivde olmasına rağmen yetersiz kalıyor. 240GB minimum olarak nitelendirebiliriz.
Sadece sistemi yükleyecek iseniz yeterlidir fakat oyunların hızlı açılması için SSD'ye yüklemek durumundasınız. Yetersiz kalacaktır güncel oyunlar için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı