480GB SSD vs 120GB SSD + 1TB HDD

• Konuyu başlatan AX400
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

AX400

Kilopat
480 GB Crucial SSD mi yoksa WD 1TB HDD + Crucial 120GB SSD mi? İlk defa masaüstü sistem toplayacağım için hangisi daha mantıklı bilmiyorum ama 5 yıl civarı kullanmayı düşünüyorum, yazılımla da uğraşacağım. (2.seçenek 18TL daha pahalı)

Son düzenleyen: Moderatör:
480GB SSD alın bence. Şu an tekrar bilgisayar toplasam muhtemelen 480GB, f/p bir SSD alırdım. 10 oyun var. Küçük boyutlu oyunlar da değil. AC Origins, R6 Siege ve The Witcher gibi oyunlar. Birçok da program yüklü halen daha 480GB dolmadı, pek yaklaşmadı bile. Dahası SSD performansı gerçekten farklı. Bir oyunu HDD'den açarken sabırsızlanıyorum neden açılmıyor diye. SSD'den açılan oyun, program her neyse ciddi derecede hızlı açılıyor. Pek dosya aktarımı ile işim yok muhakkak o olsa onda da memnun kalırdım diye düşünmekteyim. O "keşke"yi söyledim yani SSD alsaydım diye SATA III olmasına rağmen :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı