120mm fan önerisi

Yunus_Emre14

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 hafta önce yeni bir sistem topladım fakat soğutma ve hava akışı olarak yetersiz olduğunu düşünüyorum. Kasa önde ve arkada 2 adet fan ile geldi. Kasamın yan paneline 2 adet 120mm, ön paneline 3 adet 120mm veya 2 adet 140mm, üst paneline ise 2 adet 120 mm fan takılabiliyor. Ben üst kısma 1 adet 140mm egzoz fanı taktım. Artı olarak ön ve üst panele 2 adet fan takmak istiyorum, bütçem 100 120 TL arası. Fakat fanların belli özellikleri oluyormuş, bu konuda yardım ederseniz mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 tane alacaksanız bu var.

1 tane alacaksanız bu var.

2 tane alacaksanız bu var.

1 tane alacaksanız bu var.

Öneriniz için teşekkür ederim ID-cooling modeli mantıklı gibi peki bu CFM ne oluyor ?

Öneriniz için teşekkür ederim ID-cooling modeli mantıklı gibi peki bu CFM ne oluyor ?
Fanın hava basıncı. Ne kadar yüksek o kadar iyi. Aynı şekilde statik hava basıncı da önemli bir değer. Attığım ID Cooling fandan 2 adet kullanıyorum, memnunum.

Cubic Feet per Minute (dakika başı küpsel uzunluk) Hava akımının hızını belirten ölçüm birimidir. CFM ölçümü, genellikle fanlar için kullanılır ve bu değer ne kadar fazla ise fanın aktaracağı hava miktarı o kadar fazladır.

Hocam kaç dakika bu testi yaptınız? Eğer uzun süre sonra bu sıcaklıklar oluşuyorsa, fan almanıza gerek yok.

Yaklaşık 6 saatlik oyun performansı sırasında bu değerleri gördüm fakat bir program üzerinden test etmedim.
Fanın hava basıncı. Ne kadar yüksek o kadar iyi. Aynı şekilde statik hava basıncı da önemli bir değer. Attığım ID cooling fandan 2 adet kullanıyorum, memnunum.

Anladım bilgi için teşekkür ederim.
Cubic feet per minute (dakika başı küpsel uzunluk) hava akımının hızını belirten ölçüm birimidir? CFM ölçümü, genellikle fanlar için kullanılır ve bu değer ne kadar fazla ise fanın aktaracağı hava miktarı o kadar fazladır.

Anladım o zaman ID-COOLING WF-12025 120mm 4Pin PWM Kasa Fanı Fiyat
O zaman bu fan hava akışı için yeterli olacaktır.

Aslında sıcaklık değerleriniz güzel. Fan almanıza gerek yok ama istiyorsanız, seçtiğiniz fanlar çok iyi.

Geri
Yukarı