120mm fan önerisi

AhmetBey07

Hectopat
Kasamda 1 tane 20cm, 3 tane 12cm fan olmak üzere 4 tane fan var. Öndeki 20 santim fan Cooler Master ama aşırı yavaş dönüyor sanırım. Biraz eskidi, onun yerine 2 tane 12 cm fan alacağım. Alırken yan kapağa da alacağım. Kasamda 2 tane Dark Ultra bright 33X kırmızı LED'li fan var. Bu fanlara uygun nasıl fan önerebilirsiniz? Bütçem toplam 3 fan için 100₺.
Aşağıda kasamın fotoğrafları var. Renklere uygun atarsanız sevinirim.

1626115230210.png

1626115303233.png

1626115391947.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan sayısını arttırmak çözüm olmaz. İyi fan almanız en mantıklısı olur. Düzgün bir fan ortalama 50-60TL'den aşağı değil. Aşağıya uygun fanları bırakıyorum:

Ayrıca gördüğüm kadarıyla kasanız neredeyse tamamen kırmızı fanlardan oluşuyor. Elimde CM'ın kırmızı led fanları mevcut. Kasadaki diğer fanları ışıksız tercih ettiğim için kullanmıyorum ve köşede duruyor. İlgilenirseniz 2 fanı kargo bedeli sizden olmak şartıyla 100TL'ye bırakabilirim. :)

RGB'yi filan bırak da bak sana alemin en iyi 12cm fanını yazıyorum tabi stokta bulabilirsen.

Akasa "Viper" 12cm S-Flow Yüksek Performanslı Sessiz Fan (AK-FN059)​

Bunu tak bana teşekkür edeceksin. :) Gayet hızlı ve bir yılan kadar sessiz. :D
Tabi fiyatı tuzlu bayağı.
Bu fan tek fiyatı ile bile bütçemi aşıyor.

Fan sayısını arttırmak çözüm olmaz. İyi fan almanız en mantıklısı olur. Düzgün bir fan ortalama 50-60TL'den aşağı değil. Aşağıya uygun fanları bırakıyorum:

Ayrıca gördüğüm kadarıyla kasanız neredeyse tamamen kırmızı fanlardan oluşuyor. Elimde CM'ın kırmızı LED fanları mevcut. Kasadaki diğer fanları ışıksız tercih ettiğim için kullanmıyorum ve köşede duruyor. İlgilenirseniz 2 fanı kargo bedeli sizden olmak şartıyla 100TL'ye bırakabilirim. :)

Hocam bilerek kırmızı tercih ettim RAM'lerim bile kırmızı:). Sağ olun hocam sıfır almayı düşünüyorum.
Üstteki fanlar ters olmuş sanki içeri hava alıyor.

Onun yerine 12cm işlemci fanı almanı öneririm. Küçük kalmış.
Hocam bilerek öyle yaptım test ederek böyle yapınca sıcaklıklar daha düşük oluyor.
Üstteki fanlar ters olmuş sanki içeri hava alıyor.

Onun yerine 12cm işlemci fanı almanı öneririm. Küçük kalmış.
İşlemci fanımdan memnunum hocam oyunlarda maksimum 57 derece görüyorum R5 1600AF ile.

Geri
Yukarı