120mm fan tavsiyesi

ErdoganD

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben bir süredir araştırma yaptım bu konu ile alakalı fakat pek bir sonuca ulaşamadım. Kasamın ön tarafı mesh panel. Kasamdaki fanlar 19CFM olduğu için satıp yenileyeceğim. Kasamda 3 önde 1 arkada ve 2 üstte yer var sizce nasıl kullanmalıyım. Ayrıca SP ve AF arasında hangisini seçsem bilmiyorum. Ortalama bir fan için 100TL hesapladım daha azada olabilir. Sizlerden FP tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer çok iyi performans istiyorsan Akasa Viper öneririm. Biraz pahalı ama 84 CFM değeri çok iyi.

Çok iyi :

Daha uyguna :

ARGB istersen Halo alabilirsin.

Bütçene göre istiyorsan bunları öneririm.

Merhaba arkadaşlar. Ben bir süredir araştırma yaptım bu konu ile alakalı fakat pek bir sonuca ulaşamadım. Kasamın ön tarafı mesh panel. Kasamdaki fanlar 19CFM olduğu için satıp yenileyeceğim. Kasamda 3 önde 1 arkada ve 2 üstte yer var sizce nasıl kullanmalıyım. Ayrıca SP ve AF arasında hangisini seçsem bilmiyorum. Ortalama bir fan için 100TL hesapladım daha azada olabilir. Sizlerden FP tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ses sorunu olmaz ise Delta marka fanlar hem uzun ömürlü oluyor hem çok yüksek CFM değerindeler yani sen diğer markalardan 60 CFM alırsan Delta'da 120 CFM alırsın ama seside ona göre çok olu Apple ve server sunucu gibi üst düzey profesyönel sistemler hep Delta marka fan kullanıyorlar

Ses sorunu olmaz ise Delta marka fanlar hem uzun ömürlü oluyor hem çok yüksek CFM değerindeler yani sen diğer markalardan 60 CFM alırsan Delta'da 120 CFM alırsın ama seside ona göre çok olu Apple ve server sunucu gibi üst düzey profesyönel sistemler hep Delta marka fan kullanıyorlar
Link atabilir misiniz? Ben de merak ettim.

Link atabilir misiniz? Ben de merak ettim.

Herkese önerilerinden dolayı çok çok teşekkür ederim.
Eğer çok iyi performans istiyorsan Akasa Viper öneririm. Biraz pahalı ama 84 CFM değeri çok iyi.
bu fan çok iyi fakat sesli olarak biliyorum.
Çok iyi :

Daha uyguna :

ARGB istersen Halo alabilirsin.
Sizi uğraştırıyorum ama 1-2 sorum olucak. Ben f12 ve p12 tarzı farkı çok araştırdım. F için kasa dediler, P için radyatör dediler. Sizce attıklarınızdan p olanımı almalıyım. Halo rgb olarak güzel gözüküyor performans ve ses olarak nasıldır?
Önerinizi için çok saolun fakat bilgisayar yanımda genelde kulaklık olmadan da kullanıyorum o yüzden ses bir tık sorun olabilir benim içim.
Bütçene göre istiyorsan bunları öneririm.
Arctic olarak sizce f12 mi p12 mi. Nerelerde hangisini kullanmak makul olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı