Yoklama kaçağı üniversiteye kayıt yaptırabilir mi?

2003 09 luyum demin CİMER'e de yazdım konuyu. Sizin dediğiniz gibi %99 ama yine de insan bir tedirgin oluyor CİMER döndüğünde atarım yarın askerlik şubeyi de ararım bakalım...
Cimere bende yazmıştım. Knk için rahat olsun. Ben şimdiden başladım çalışmaya. Sanada Kolay gelsin. Gelişme oldukça bildirirsin.

2003'lü olup tecili 01.01.2025'te bitecek arkadaşlar, teciliniz bittiği gün otomatik olarak e-devlet üzerinden 31.12.2025'e kadar uzayacak. Bu süreçte yoklamaya tabii olacaksınız, eğer yıl sonuna kadar yoklamanızı yaptırmazsanız 01.01.2026 tarihi itibariyle yoklama kaçağı olursunuz.

Yoklamaya tabii olduğunuz yıl içinde, yani 2003'lü arkadaşlar için bu 01.01.2025 - 31.12.2025 aralığı oluyor, YKS sınavına girip tercihinizi yaparak üniversiteye kayıt olduktan sonra askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

-Sizinle aynı kaygıları taşımış 2002'li bir dostunuz.

2003'lü olup tecili 01.01.2025'te bitecek arkadaşlar, teciliniz bittiği gün otomatik olarak e-devlet üzerinden 31.12.2025'e kadar uzayacak. Bu süreçte yoklamaya tabii olacaksınız, eğer yıl sonuna kadar yoklamanızı yaptırmazsanız 01.01.2026 tarihi itibariyle yoklama kaçağı olursunuz.

Yoklamaya tabii olduğunuz yıl içinde, yani 2003'lü arkadaşlar için bu 01.01.2025 - 31.12.2025 aralığı oluyor, YKS sınavına girip tercihinizi yaparak üniversiteye kayıt olduktan sonra askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Konu altında 2022'deki mesajlarımı görebilirsiniz hahahaha. O kadar kaygılanmıştım ki stresten 12 kilo falan vermiştim o süreçte. Askerlik şubesindeki görevlilerin de bir şey bildiği yok bu arada.

Son düzenleme:
2003'lü olup tecili 01.01.2025'te bitecek arkadaşlar, teciliniz bittiği gün otomatik olarak e-Devlet üzerinden 31.12.2025'e kadar uzayacak. Bu süreçte yoklamaya tabii olacaksınız, eğer yıl sonuna kadar yoklamanızı yaptırmazsanız 01.01.2026 tarihi itibarıyla yoklama kaçağı olursunuz.

Konu altında 2022'deki mesajlarımı görebilirsiniz hahahaha. O kadar kaygılanmıştım ki stresten 12 kilo falan vermiştim o süreçte. Askerlik şubesindeki görevlilerin de bir şey bildiği yok bu arada.

İyi ki Varsınız hocam sağ olun.
Peki istediğiniz üniversiteye girebildiniz mi?

2025 YKS girebilmeniz için son sınır doğum yılı olarak 2003 yılıdır. Yani 2003 öncesinde doğduysanız lise mezuniyetinden tecil alamazsınız.
Hocam ben 2002 kasım 1 doğumluyum tecilim 28 güne bitiyor ama 22 yaşın sonuna kadar oldugu için bu yılın sonuna kadar yani 2025 in ilk gününe kadar yoklama kaçağı sayılmıyorum.Sınava 6 ay kala yoklama kaçağına düşmüş olacagım.Sınava giremez miyim?

Bir de özel durumlardan bahsedilmiş yetimim babam vefat etti ailedeki tek erkek benim okumam lazım bu sınav benim için önemli o yüzden 4. mezun yılına kalıp 2025 yks ye puanım kırılmadan girmek istiyorum ne yapacam kafayı yedim.Bir başka özel durumum daha var eşcinsel bir bireyim askerliğe gitmeme hakkımı kullanmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Hocam ben 2002 Kasım 1 doğumluyum tecilim 28 güne bitiyor ama 22 yaşın sonuna kadar oldugu için bu yılın sonuna kadar yani 2025'in ilk gününe kadar yoklama kaçağı sayılmıyorum. Sınava 6 ay kala yoklama kaçağına düşmüş olacagım. Sınava giremez miyim?

Bir de özel durumlardan bahsedilmiş yetimim babam vefat etti ailedeki tek erkek benim okumam lazım bu sınav benim için önemli o yüzden 4. mezun yılına kalıp 2025 YKS'ye puanım kırılmadan girmek istiyorum ne yapacağım kafayı yedim. Bir başka özel durumum daha var eş cinsel bir bireyim askerliğe gitmeme hakkımı kullanmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Maalesef dostum yoklama kaçağıyken sınava kayıt yaptıramazsın. Eş cinsellik durumu varsa zaten askerlik yapamazsın. Şimdi böyle belirsizlik insana cidden kafayı yedirtiyor bence sen en yakın sürede hastaneye git muaf olup olmayacağını öğren bir şekilde tecilini bozmadan. Onu öğrendikten sonra yolunu cizersin artık.

Geri
Yukarı