120MM güçlü egzoz fanı önerisi

bastila

Hectopat
Makaleler
1
Corsair Delta RGB kasamın üstüne 2 adet 120mm egzoz fanı almak istiyorum.Mümkünse sessiz olsun.
Bu iki ürünü buldum hangisini tavsiye edersiniz yada başka öneriniz var mı ?
Bildiğiniz gibi bu kasanın ön kısmında filtre yok Akasa 12cm Full Aluminyum Temizlenebilir Siyah Fan Filtresi Ak-gr - n11.com bu üründen 3 adet alsam takabilir miyim ?

Ayrıca moderatör arkadaşlar son konumu silebilir ona cevap gelmediği için bu konuyu açtım.

Fanlar konusunda şöyle söyleyeyim; İlk fan belki de kasa fanı olarak alınabilecek en sessiz ve performanslı fan olabilir. İkinci fan işlemci soğutmasında kullanılan bir model. Eğer fiyatı sorun değil diyorsanız ilk fanı tercih edebilirsin. Lakin sessizlik ve performans arıyorsanız Be Quiet veya Arctic’in daha uyguna kasa fanları mevcut. (30-60TL arası) Onları da tercih edebilirsin.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkürler şimdi insan almışken uzun ömürlü kaliteli olsun istiyor eğer akasa viper sessiz ve daha çok hava atabiliyorsa dışarı onu tercih edebilirim ama diyorsanız diğerlerinden farkı yok diyorsanız artic yada be quiet'te olabilir.Peki bu kasaya 2x120mm mi yoksa 2x140mm mi tepe fan öneriyorsunuz alanı ful doldurunca ön panel kablolarıyla temas edecek gibi duruyor.
Ayrıca toz filtresi olayına ne diyorsunuz ön fanlara takılabilir mi ?

Peki hocam bu 2 fan arasından hangisini almamı önerirsin ?
Akasa viper 140mm için 100 tl den aşşağı yok çok fark yok derseniz onu eledim.Be quiet sanki bir tık daha iyi duruyor ama iki ürün içinde kullanıcı yorumları olumlu.Aradaki 17 tl önemli değil.Yani hangisi daha çok hava atabilir?

Be-Quiet,
ModelPure Wings 2 PWM 140mm
Dimensions (mm)140
+SilentWings-
Fan speed @ 100% PWM / 12V (rpm)1,000 RPM
Air Flow @ 100% PWM / 12V (CFM / m3/h)61.2 / 104
Air Pressure @ 100% PWM / 12V (mm H2O)0.76
Noise level @ 100% PWM / 12V (dB(A))19.8
Color optionBlack
Arctic
Performance
Fan:
140 mm, 200 – 1.700 RPM (Controlled by PWM)
Air Flow:
72.8 CFM / 123.76 m³/h (@ 1.700 RPM)
Noise Level:
0.3 Sone (@ 1.700 RPM)
Static Pressure:
2.4 mm H2O (@ 1.700 RPM)
Electrical Characteristics
Typical Voltage:
+ 12 V DC
Start-up Voltage:
3.9 V DC
Cable Length:
400 mm
Sub PST Cable Length:
50 mm

VoltageCurrent
12 V DC (Norminal)0.12 A

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı