120mm sessiz egzoz fan önerisi

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Şu anki 120mm'lik egzoz fanım ses yapıyor.

Noctua, Be Quiet, Arctic tarzı markalardan ciddi anlamda sessiz bir fan varsa tavsiyenizi bekliyorum.

Bütçe çok önemli değil ama uygun fiyatlı olması tercihim. Fiyatı yüksek ama değecek bir fan varsa hayır demem. Tabii 1500-2000 ₺ bir fana vermek biraz fazla orası ayrı konu. O fiyat bandına çok çıkmadan önerileriniz varsa sevinirim. Bazı kaliteli sessiz fanlar ülkemizde olmayabiliyor, varsa yurt dışından da alabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Noctua tarafında bu fan var.

Hocam A12 daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese önerileri için teşekkürler.

Noctua'nın NF-S12A ve NF-A12x25 fanları arasında kaldım.

NF-S12A hem uygun fiyatlı hem de egzoz fan için uygun bir çalışma prensibi var. Ancak bu tasarımın biraz eski olduğu söyleniyor, fan kasanın içerisinde olacağı için üflenen hava doğal olarak kasanın arkasındaki ızgaraya çarpacak, bu da tasarımı sebebiyle bir çeşit türbülansa ve minimal/orta düzeyde bir sese sebebiyet veriyormuş. Kısaca, bu fan önünde veya arkasında herhangi bir engel olmadığında daha iyi çalışıyor.

Öte yandan NF-A12x25 pahalı olmasına rağmen hem egzoz, hem CPU hem de kasa fanı olarak kullanılabiliyor, genel bir fan. Bu yüzden @Nostra07 'nin de önerdiği A12x25'i almaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı