120x60 masa için marangoz ne kadar fiyat çeker?

Hacı yemin ediyorum ne dediğini kendinde bilmiyon yazmak için yazmışsın marangozcu muyum ben nereden anlayın kaliteden? Ortalama fiyat diyede belirtmişim zaten.
Minik kardeşim sana yardımcı olmak amaçlı yazdım ama anlayamayacağını hesap edemedim kusuruma bakma, anlaman için tane tane anlatacağım umarım anlayabilirsin.
Şimdi marangozlar kendi aralarında kalite olarak ayrılıyorlar. Kimisi çok ince işçilik uygulayıp üründe kaliteyi ön plana çıkarıyor. Bunların işçiliği fazla oluyor. En alt basamakta da inşaatlara kalıp veren, toptan ürün çıkaran, kalitesiz malzemeyle çalışan sürümden kazananlar. Bunların ürün kalitesi kötü olur, işçiliği özenli olmaz. Azıcık kafası çalışan anlar dükkana bakınca işçiliği iyi mi yoksa kötü mü. Geldik 2. etkene. O da malzeme kalitesi. Şimdi masalar veya herhangi bir ahşap üründe kullanılan malzemeler de kalite kalitedir. En kötüsüne sunta dersek benim bildiğim kaliteli olarak mdf var. Belki daha kalitelisi de vardır ben bilmiyorum. Kaliteli ürünle çalışmak daha meşakkatli olacağı için belki marangoz farklı fiyat çeker. Ama marangoza gidip de usata bana 100cm masa lazım dersen odunla kovalar seni. İşte odunla kovalanma diye güzel kardeşim üşenmedim cevap yazdım. Okuduğunu anlamıyor olabilirsin hiç sorun değil. Ama gelip de şu cevabı verirsen hoş olmaz. üslubunu değiştir.

Marangoz yerine, çevrenizde merdiven altı diye tabir edilen bir mobilyacı varsa ona gitmenizi öneririm. İstediğiniz ölçülerde bir fiyat verecektir size. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi 30mm sunta kullanmanıza da gerek yok. Zaten kimse elinde 30mm sunta bulundurmaz, komple bir plaka fiyatı verip canınızı sıkacaktır. 18mm sunta veyahut mdf istersiniz. Eğer ayaklarınız sağlamsa sunta işinizi görecektir. O boyutlarda hem mdf hem sunta bükülme yapacaktır bir destek olmazsa. Kendim 160x70 masa yaptırdım. Suntaya para vermedim ve yalnızca 100tl işçilik parası verdim mobilyacıya. Çünkü yalnızca kesecek ve kenar bandı atacak. Sandığınız gibi bir işçilik yok orada

Marangoz yerine, çevrenizde merdiven altı diye tabir edilen bir mobilyacı varsa ona gitmenizi öneririm. İstediğiniz ölçülerde bir fiyat verecektir size. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi 30mm sunta kullanmanıza da gerek yok. Zaten kimse elinde 30mm sunta bulundurmaz, komple bir plaka fiyatı verip canınızı sıkacaktır. 18mm sunta veyahut mdf istersiniz. Eğer ayaklarınız sağlamsa sunta işinizi görecektir. O boyutlarda hem mdf hem sunta bükülme yapacaktır bir destek olmazsa. Kendim 160x70 masa yaptırdım. Suntaya para vermedim ve yalnızca 100TL işçilik parası verdim mobilyacıya. Çünkü yalnızca kesecek ve kenar bandı atacak. Sandığınız gibi bir işçilik yok orada.

Suntayı kaç mm aldınız? Benim bildiğim 18mm sunta vida attıktan sonra vida kısımlarından dökülüyor ve kısa vida atıldığı için zamanla ayaklarda gevşeme oluyor. 30mm suntayı bu sebeple önerdim. Eğer 18mm sunta yaptırdıysanız ve sağlamsa ben de yaptırmayı düşünüyorum?

İkea da Lagkapten diye arat 120x60 400TL ye geliyor sadece tablası bacaklarını da ayarlanabilir almak istiyorsan Olov modelini tavsiye ederim 1000-1100 civarı tutuyor.

Hem sağlam, kaliteli, hafif ve şık bir görüntüye sahip. Renk çeşitleri de mevcut

Suntayı kaç mm aldınız? Benim bildiğim 18mm sunta vida attıktan sonra vida kısımlarından dökülüyor ve kısa vida atıldığı için zamanla ayaklarda gevşeme oluyor. 30mm suntayı bu sebeple önerdim. Eğer 18mm sunta yaptırdıysanız ve sağlamsa ben de yaptırmayı düşünüyorum?

Yok kanka hiçbir bilgim yok ama alsaydım 18mm 120-80 bir masa yaptırmak isterdim oda fiyatı ne kadar tutar marangozda bilmiyorum işçilik alacak falan fistan çok pahalıya gelir diye kaçtım o işten.

Arkadaşlar konuyu şöyle Uplay'ım sallanmayacak sağlam masa önerisi olan var mı şu şekilde yaptırabilirsin fiyat ortalama şu bazında olur ya da direk bu ürün güzel deyip linkte atabilirsiniz.

18mm sunta kullanıyorum kendi masamda. Kullanacağınız suntaya uygun ağaç vidası kullanırsanız bir problem yaşamazsınız.

Yok kanka hiçbir bilgim yok ama alsaydım 18mm 120-80 bir masa yaptırmak isterdim oda fiyatı ne kadar tutar marangozda bilmiyorum işçilik alacak falan fistan çok pahalıya gelir diye kaçtım o işten.

Arkadaşlar konuyu şöyle Uplay'ım sallanmayacak sağlam masa önerisi olan var mı şu şekilde yaptırabilirsin fiyat ortalama şu bazında olur ya da direk bu ürün güzel deyip linkte atabilirsiniz.
Akşam sana kendi masamı göstereceğim. Bu mesajı editlerim fotoğraflar ile

Geri
Yukarı