12100F 90 derece oluyor

Kendini koruyabilir ama 90 derecede kalması işlemciyi tahrip edebilir ve bir süre sonra ciddi sorunlar ortaya çıkar. Şimdilik tecrüben varsa stok fanın yerine tam oturup oturmadığını kontrol et ayak tırnaklarının kapalı olduğundan emin ol.

Bu tarz sicakliklarda saatlerce calismasi, yanacagi manasina gelmez. Her seyin omru var ancak bu kadar kısa degil. Yil 90'lar degil.

HWMonitor'den bakiyorum yanlış gosterme ihtimali var midir?
Hayır o uygulama güzeldir fakat oyunu tam ekrana alıp MSI Afterburner ile değerleri takip etmek daha iyi.

Hayır o uygulama güzeldir fakat oyunu tam ekrana alıp MSI Afterburner ile değerleri takip etmek daha iyi.
tamam deniyorum

Bu tarz sicakliklarda saatlerce calismasi, yanacagi manasina gelmez. Her seyin omru var ancak bu kadar kısa degil. Yil 90'lar degil.
İlla yanacak diye birşey yok, işlemciyi sürekli 90 derecede çalıştırmak sağlıklı değil ayrıca işlemcisi AMD değil İntel, 90 derecede uzun süre çalıştıktan bir süre sonra işlemci donmaları ortaya çıkar, tecrübe ettiğim için söylüyorum. Ortada komik bir durum da yok.

İlla yanacak diye birşey yok, işlemciyi sürekli 90 derecede çalıştırmak sağlıklı değil ayrıca işlemcisi AMD değil İntel, 90 derecede uzun süre çalıştıktan bir süre sonra işlemci donmaları ortaya çıkar, tecrübe ettiğim için söylüyorum. Ortada komik bir durum da yok.

Tecrubeniz pek kisa gorunuyor. Donma falan ortaya cikmiyor ayrica, bahsettiginiz sey ayri bir olay, throttle. Uzun sure 90 derecede calisti diye olmuyor yani, ha bir de islemci markasi fark etmiyor.

Çok fazla, kasanızın durduğu konumun fotoğrafını atabilir misiniz, termal macun değiştirmek ya da kasanın tozunu almayı bir deneyin.

10 gunde bir temizlemeye calisiyorum kasanin on tarafinda cam var gun boyu genelde acik oluyor kasanin yaninda dolap var 10 cm var arasinda yaninda baska bir şey yok ustu arkasi onu Full acik resim atamiyorum KB.

10 gunde bir temizlemeye calisiyorum kasanin on tarafinda cam var gun boyu genelde acik oluyor kasanin yaninda dolap var 10 cm var arasinda yaninda baska bir şey yok ustu arkasi onu Full acik resim atamiyorum KB.
Çok tuhaf, işlemcinin voltajını ve hızlarına bakabilir misiniz belki bir OC vardır.

Geri
Yukarı