12200 TL vs 11800 TL'lik Sistem Toplama

Hayır, yok. Şimdiden hayırlı olsun. 🙂
Çok teşekkür ederim :)
Son olarak.
kasa olarak hangisi?
psu olarak hangisi?

Yani açık konuşacağım İşlemci ile ilgili yazdığın şeylerden bir b*k anlamadım fakat ram için çok teşekkürler hiç dikkat etmemiştim zaten kasadan kısmayı halihazırda düşünüyordum.
İşlemci ile ilgili yazdığın şeylerden şu sonuca varmam ne kadar doğru olurdu peki?
İşlemci'nin soğutucusu sıkıntı çıkaracak, işlemcim aşırı ısınabilir mi demek istiyorsun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemci ile ilgili bilgiler burada mevcut. Bunun haricinde Ram'i 3600 Mhz yapmak için kasayı
Böyle ya da senin tercih ettiğin Aerocool Scar RGB ile Rami 3600 Mhz yapabilirsin.
Son olarak kasadan 200 TL düşmek istesem bana hangi kasayı önerirdin?
Şu yazıyı görmedim bu arada kusura bakmayın.
320 liraya böyle bir kasa var sade bir tasarımı var beğendim fakat çok sade içinde tek bir fan yok. Bu fiyattaki düzgün markaların kasalarına baktığımda genelde 1 fan bulabiliyorum zorlasam 2 fan takılmış kasalar oluyor. Bu kasa bana sade geldi ve kullanım kolaylığı sağlayacağını düşünüyorum. İlk başta 2 tane klasik fanla başlanır 30-40 lira gibi bir maliyeti olur sonrasında fan takviyesi yapılır.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemci ile ilgili bilgiler burada mevcut. Bunun haricinde Ram'i 3600 Mhz yapmak için kasayı
Böyle ya da senin tercih ettiğin Aerocool Scar RGB ile Rami 3600 Mhz yapabilirsin.

Şu yazıyı görmedim bu arada kusura bakmayın.
320 liraya böyle bir kasa var sade bir tasarımı var beğendim fakat çok sade içinde tek bir fan yok. Bu fiyattaki düzgün markaların kasalarına baktığımda genelde 1 fan bulabiliyorum zorlasam 2 fan takılmış kasalar oluyor. Bu kasa bana sade geldi ve kullanım kolaylığı sağlayacağını düşünüyorum. İlk başta 2 tane klasik fanla başlanır 30-40 lira gibi bir maliyeti olur sonrasında fan takviyesi yapılır.

Yok hayır istediğim kasadan vazgeçmeyeceğim tek nedeni ise içerisinde 3 adet corsair fanı bulunuyor aslına bakacak olursak 522 TL'ye 3x corsair fanlı kasa inanılmaz ideal.
Yardımlarınız için tekrardan çok teşekkür ediyorum.
Sana parantez açıyorum yether çok destek oldun.
Toplu şekilde son bir kez alacağım sistemi paylaşıyorum belki bu bütçeye sahip ve bir oyuncu sistemi toplamak isteyen kişilere ön ayak oluruz.

-İŞLEMCİ- *1686 TL*
-ANAKART- *1225 TL*
-EKRAN KARTI- *4687 TL*
-RAM- *766 TL*
-SSD- *312 TL*
-HDD- *260 TL*
-PSU- *395 TL*
-KASA- *522 TL*
-MONİTÖR- *2400 TL*

TOPLAM: 12245

Ryzen 3000 serisi işlemciyi tam verimli kullanmak için 3600 MHZ RAM öneriyordu Recep BALTAŞ ve Ali GÜNGÖR bir videoda. Yine 3000 serisi RYZEN işlemci için X570 anakart tercih ederdim. Alt serideki anakartlara gelen bios updateler beta kıvamında sanırsam. İşlemciyle ve RAM ile uyumu eski anakartların tam bir kumar. O kadar para yatıracağım sistemin stabil çalışması için daha sonradan gelecek bios updatelere bel bağlamazdım.
Bir uyarı: Anakartın destek listesindeki RAM'lerden kullanmak zaten karmaşa olan RYZEN 3000 serisinin bios update karmaşasında sorunun RAM uyumu ile ilgili olmadığını garanti altına alır.
Yegane tavsiyem X570 anakart almak ve anakartın destek listesindeki RAM'i tercih edin.

Ryzen 3000 serisi işlemciyi tam verimli kullanmak için 3600 MHZ RAM öneriyordu Recep BALTAŞ ve Ali GÜNGÖR bir videoda. Yine 3000 serisi RYZEN işlemci için X570 anakart tercih ederdim. Alt serideki anakartlara gelen bios updateler beta kıvamında sanırsam. İşlemciyle ve RAM ile uyumu eski anakartların tam bir kumar. O kadar para yatıracağım sistemin stabil çalışması için daha sonradan gelecek bios updatelere bel bağlamazdım.
Bir uyarı: Anakartın destek listesindeki RAM'lerden kullanmak zaten karmaşa olan RYZEN 3000 serisinin bios update karmaşasında sorunun RAM uyumu ile ilgili olmadığını garanti altına alır.
Yegane tavsiyem X570 anakart almak ve anakartın destek listesindeki RAM'i tercih edin.
Dünden beri bunlar hakkında konuşuyoruz. Daha önceden yapılmış olan yorumları okumamışsınız sanırım. Güncel sistemim yaptığınız yorumun hemen üstündedir inceleyip bir daha yorumlayabilirsiniz :)

Sana parantez açıyorum yether çok destek oldun.
Rica ederim, normal şartlarda yararlı gördüğünüz ya da size yardımcı olan kişilerin mesajlarını beğenerek teşekkür etmeniz forumca daha doğru olur. Benim için tabi ki problem yok çünkü ben forumu boşlamış durumdayım telefonun haberler bölümüne Technopat dahil teknoloji haberleri ve konuları düşüyor. Bu da ilgimi çekti yardımcı olayım dedim bunun öncesinde sistem önerisi yaptığım mesajlar çok eskidir. Yani kısaca bugün varım yarın yokum benim için bir önemi yok ancak genel manada yararlı bulduğunuz mesajları beğenmeniz o kişiye vereceğiniz en iyi teşekkür olur.

Toplu şekilde son bir kez alacağım sistemi paylaşıyorum belki bu bütçeye sahip ve bir oyuncu sistemi toplamak isteyen kişilere ön ayak oluruz.

-İŞLEMCİ- *1686 TL*
-ANAKART- *1225 TL*
-EKRAN KARTI- *4687 TL*
-RAM- *766 TL*
-SSD- *312 TL*
-HDD- *260 TL*
-PSU- *395 TL*
-KASA- *522 TL*
-MONİTÖR- *2400 TL*
TOPLAM: 12245
Sistem çok güzel oldu. Benim ayrıca değinmek istediğim parça monitör. Onu es geçtik uzun bir süre hatta bir ara fiyata dahil etmemiştim. :D Artık TN panel alınmasa çok daha iyi olur. VA QLED'ler artık alınabilir seviyeye geldi. Şahsen 24" boyut için 2k TN panel monitör almaktansa 1080p VA QLED panel almayı yeğlerim oyun için olsa bile. Ayrıca G-sync olmasına da pek bakmayın artık çünkü Nvidia Freesync monitörlerde G-sync desteğini getirmeye başladı. Belirli monitörlerle G-sync açılıyor hem Samsung gibi bir markanın monitörlerinde çalışmamazlık yapacağını da pek zannetmiyorum.

2K versiyonu amazonda vergi hariç 470 dolar. Keşke bunu bir şekilde 470 dolara temin edebilme şansınız olsa.

Ama yine de 1080p olanı da tercih edilir. Tamam 2080 gibi güçlü bir kartla 1080p oynamak mantıksız gelebilir ancak 144 hertz olması ve VA Qled ile çok iyi renk kalitesiyle Ray Tracing açıp oynamak çok daha iyi gelir.

1080p ile aynı fiyat da değil daha ucuz sizi de biraz rahatlatacak. Bununla ilgili ayrıca konu açıp fikir de alınabilir. Aceleye getirmemek lazım. 24" için 1080p yeterli netliği sağlayacaktır tabi ki 2k çok daha net oluyor ama VA QLED varken TN de alınmaz. Ekran kartının performansı 1080p için fazla geldiğinde de en yüksek ayar açılır üstüne Ray Tracing açılır her şeyi görürsün ve renk kalitesi de yüksek olur böyle bir seçim şansın da var RTX olunca. :)

Samimi gelmeyebilir belki; kendime toplamış kadar oldum içime bu kadar sinerdi bu sistem monitör hariç, monitör de VA QLED olsa mis.

Özlemişim be sanki. :) @GCN

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı