12400F işlemcinin yükte 95 dereceye çıkması nasıl çözülür?

woryxie

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 12400F işlemcim var ve üstünde stok fan varken kullanıyorum. Bazı insanlar 12400F işlemcinin stok fanının yeterli olduğunu söylemesine rağmen işlemcim oyun esnasında 90-95 dereceye kadar çıkıyor. Sizce bu sorunu fan değişerek mi yoksa kaliteli bir macun alarak mı çözmek daha mantıklı?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. 12400F işlemcim var ve üstünde stok fan varken kullanıyorum. Bazı insanlar 12400F işlemcinin stok fanının yeterli olduğunu söylemesine rağmen işlemcim oyun esnasında 90-95 dereceye kadar çıkıyor. Sizce bu sorunu fan değişerek mi yoksa kaliteli bir macun alarak mı çözmek daha mantıklı?

Sağlam bir kule tipi soğutucu ya da sıvı soğutma kullanarak. Ayrıca fanı değiştirirken illaki termal macun da değişir.

Geçen yıl şubat ayında İncehesap'tan hazır sistem olarak almıştım ve o zamandan beri kasayı sadece ekran kartını takmak için açtım.
Bi toz falan mı alsanız keşke hocam 1 yıl olmuş. 2 ayda bir yapmanız gereken toz temizliğini 1 senedir yapmamışsınız neredeyse. Bir tozunu temizleyin -20 derece yer o kasa içi mars'ın yüzeyine dönmüştür tozdan.

Geçen yıl şubat ayında İncehesap'tan hazır sistem olarak almıştım ve o zamandan beri kasayı sadece ekran kartını takmak için açtım.
Çok fazla zaman geçmemiş üzerinden ama hava temizliği ve macun yenilemesi yapılabilir. Oyun içi sıcaklıklarınız 21-22c oda sıcaklığında en fazla 80-83c olmalı.

Geri
Yukarı