125 CC cross öneri

Talooo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci Ryzen 5 5600
Anakart B450M-HDV
Ekran Kartı Gigabyte RTX 3060 ti
8+8 3200 mhz Gskill Ripjaws V Gaming
Kioxia Exceria 500gb m2 sdd
Apacher Panther 480 gb ssd
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar. A1 ehliyetim var. Cross alıp süpermotoya çevirmek istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Küba Black CAT 150 buldum. 25 CC farktan ceza uygulanirmi bilmiyorum. Küba malum Çin malı. CG bloğu kullanilmis. Black CAT'i supermotoya çevireceğim ama bilemiyorum. Başka öneri var mı Max 80-90k?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. A1 ehliyetim var. Cross alıp süpermotoya çevirmek istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Küba Black CAT 150 buldum. 25 CC farktan ceza uygulanirmi bilmiyorum. Küba malum Çin malı. CG bloğu kullanilmis. Black CAT'i supermotoya çevireceğim ama bilemiyorum. Başka öneri var mı Max 80-90k?

Super moto için güçlü motor lazım. Mondial Küba vs Supermoto olacak motorlar değil.
Bana göre gerçek Supermoto tel janttan olur çelik jant ağırlıklı yapıyor. Şase yapısı uygun değil zaten.
Kendim Xtreme 200 kullanıyorum motorun yarı parası kadar masraf yaptım. İlk motorun ise ya da elin alet tutmuyorsa uzak dur hepsinden. Motordan soğursun.

Super moto için güçlü motor lazım. Mondial Küba vs Supermoto olacak motorlar değil.
Bana göre gerçek Supermoto tel janttan olur çelik jant ağırlıklı yapıyor. Şase yapısı uygun değil zaten.
Kendim Xtreme 200 kullanıyorum motorun yarı parası kadar masraf yaptım.

Hocam Xtreme başlı başına kötü diye biliyorum zaten. Benim amacımda uğrasıp (görüntüsünü) supermotoya çevirebilmek. Hıza ihtiyacım yok şu anlık okula gitmelik ve hani motor öğrenmek amaçlı olsun diye. Küba zaten bir çöp ama işte çok ucuz geldi alanlarda övüyor bayağı bir ilginç geldi ondan :) (en fazla 1-2 sene kullanırım zaten)

Hocam bunlar nasıl Xtreme kullanıyorsanız anlarsınız az buz bir şeyler
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...vites-gostergeli-xtreme-200-1163152255/detay/ bu mesela temiz sayılırmı

Kendim Xtreme 200 kullanıyorum motorun yarı parası kadar masraf yaptım. İlk motorun ise ya da elin alet tutmuyorsa uzak dur hepsinden. Motordan soğursun.
hocam black cat 50k 6000km de alınabilirmi? hani zaten ilk motor çok iyi olması gerekmiyor bence mondial drift l bile olabilir öğrenmek deneyim kazanmak amaçlı zaten

Son düzenleme:
@Talooo
Xtreme 200 tork olarak gayet iyi. Arazide ve uzun yol ve şehirde kullanıyorum memnunum.
Şahsen çöp motor yoktur emek verilmemiş motor vardır.
Motorun tek orijinal yeri lastikleriydi onları haftaya değiştiriyorum😀
Jant teli değişti. Gidon ve yükseltme kiti taktım. Far ve stop değişti. Boyası değişti. Karbüratöre çevrildi. Ön arka fren merkezi değişti. Gaz kütüğü değişti vs. emek olmadan yemek olmaz. Daha sayamadığım çok büyük küçük detay var.
Arka stop yapıyorum motora. Çok fazla ısındığı için soğutucu blok koydum 12 voltan 9 Volta düşüreceğim. Bir stop için bile emek veriyorum. Alacak isen iyi düşün. Hem bilgin olmalı hem de istediğin olmadı.

IMG_20240523_211019.jpg

Bence Mondial Drift L bile olabilir öğrenmek deneyim kazanmak amaçlı zaten.

İlk motor olarak drift al geç. Toplam 4 motorum oldu. Xtreme 200 son Çin malı motorum oldu Japon üretiminde asla sorun yaşamadım.

@Talooo motor fena değil ama yakından bakmak lazım. Arka takozu yapacaksın kalım jant teli lazım. Bu arada istediğin teli tak o kütük gaz telini kesiyor. Kütük değişecek.
Bunların hepsini yaparsın ama alırsan eğer enjeksiyon bozulursa yedek parçası çok şok pahalı ve bazıları yok. Mecbur karbüratöre çevireceksin.
Bu tüm motorlar için geçerli. Yakıt pompası bozulursa 5 6 bin TL.

@Talooo motor fena değil ama yakından bakmak lazım. Arka takozu yapacaksın kalım jant teli lazım. Bu arada istediğin teli tak o kütük gaz telini kesiyor. Kütük değişecek.
Bunların hepsini yaparsın ama alırsan eğer enjeksiyon bozulursa yedek parçası çok şok pahalı ve bazıları yok. Mecbur karbüratöre çevireceksin.

Son düzenleme:
@Talooo
Xtreme 200 tork olarak gayet iyi. Arazide ve uzun yol ve şehirde kullanıyorum memnunum.
Şahsen çöp motor yoktur emek verilmemiş motor vardır.
Motorun tek orijinal yeri lastikleriydi onları haftaya değiştiriyorum😀
Jant teli değişti. Gidon ve yükseltme kiti taktım. Far ve stop değişti. Boyası değişti. Karbüratöre çevrildi. Ön arka fren merkezi değişti. Gaz kütüğü değişti vs. emek olmadan yemek olmaz. Daha sayamadığım çok büyük küçük detay var.
Arka stop yapıyorum motora. Çok fazla ısındığı için soğutucu blok koydum 12 voltan 9 Volta düşüreceğim. Bir stop için bile emek veriyorum. Alacak isen iyi düşün. Hem bilgin olmalı hem de istediğin olmadı.

Eki Görüntüle 2202971

İlk motor olarak drift al geç. Toplam 4 motorum oldu. Xtreme 200 son Çin malı motorum oldu Japon üretiminde asla sorun yaşamadım.

Hocam usenmeden yazmışsın Allah razı olsun eyvallah ilgin için Mondial alacağım galiba ama cross supermoto zevkim hala duruyor KTM 450 alırım inşallah ileride 125 CC crosslar gereksiz pahalı Mondial alıp geçmek lazım.

Ben de racing'den naked'a ondan da kros'a geçtim. Bundan sonra Kros yani başka motor istemem.

Eğer Supermoto yaparım dersen kesinlikle çelik jant takma. Çelik jantlı Supermotoya bindim çok hantal kalıyor. Benim de hayalim süpermoto ama mt07 swap yapmak istiyorum.
Kendin jant çemberi al güzel jant teli al öyle yap.
Screenshot_2024-05-24-00-26-54-400_com.whatsapp.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı