125 CC Motor Önerisi

Bütçen varsa maddi imkanların iyi ise 250Cc motordan başla. Ama masrafa girmek istemiyorum dersen, 125CC motor ile başlayıp racing tercih etmemeye özen göster. Sana önereceğim motorlardan bazıları tabiri caizse dönerci motoru olarak bildiğimiz CBF veya CB serileri. 1000 2000 KM yaptıktan sonra illa değiştirmek isteyeceksin.
Hocam yeni başlayan birine 250cc fazla gelmez mi bana fazla demişti dönerci motoruyla başla diyenler de vardı :)

Sıfır alacaksan hiç alma tavsiye etmem kısa sürede sıkılacaksın. İkinci el olarak naked olarak KTM Duke 125, Yamaha MT-125 önerebilirim. Racing istersen; Honda CBR125R iyi bir tercih olabilir. Bütçeni (ekipman hariç) yazsaydın daha bir sürü öneri verebilirdim.

CBR125 saçma sapan mı oluyor? Ufak bir kızdım.
125cc'de racing tercih etmek doğru değil. Çok güzel naked motosikletler mevcut 125cc olarak. Performans bire bir aynı hatta kimi zaman daha iyi. Görüntü daha güzel. Neden racing alsın ki? 125cc racing motosikletler içi bomboş ama dışı komple makyajlı, estetikli kadınlara benziyor. Bir de Supersport yazıyorlar ayrı sinir oluyorum.

Sen en iyisi çıtayı biraz daha yukarı çek. 250cc maxi scooter al. Uzun süre kullandım ve onun rahatlığını başka bir yerde bulamadım :)

Çin mallarını tercih etmeni pek önermiyorum. Yamaha, Honda tarzı motorlar hoşuma gidiyor. Dayımda 2003 model honda titan es var mesela. 1 defa rektifiye oldu. Motor halen gül gibi çalışıyor ve yakıt tüketimi konusunda problem çıkarmadı. Honda biraz daha servis konusunda yamahaya göre uygundur ve yakıt tüketimi açısından yamahahya göre güzeldir.

125 cc vitesli bir motor düşünüyorsan honda cb125f'e bakabilirsin.

2005 model bir scooter kullanıyorum viteslide kullandım. Paramı vitesli bir motora harcamam doğrusu. Yakın zamanda spacy alpha almayı düşünüyorum. Yakıt tüketimi çok güzel ve disk fren çok güzel geliyor.

Tabii acemi bir kullanıcı için scooter basit gelebilir ama kumlu yerlerde ufak lastikler maalesef çekmiyor. Islak yerlerde daha çabuk kayabiliyorsun.

Hocam yeni başlayan birine 250cc fazla gelmez mi bana fazla demişti dönerci motoruyla başla diyenler de vardı :)
Maddi imkanlarına göre. Bazı kişiler 250CCden başla der. Ben 125'den başla diyorum. Dönerci motoru yerine Yamaha MT'de olabilir. Tarzına göre motor seçeceksin zaten belli bir süre sonra. Ama şu anlık için racing motor düşünme.

125cc'de racing tercih etmek doğru değil. Çok güzel naked motosikletler mevcut 125cc olarak. Performans bire bir aynı hatta kimi zaman daha iyi. Görüntü daha güzel. Neden racing alsın ki? 125cc racing motosikletler içi bomboş ama dışı komple makyajlı, estetikli kadınlara benziyor.
Zevkler kişiden kişiye göre değişir, sen naked seversin başkası racing başkası enduro... 125CC'de ne kadar performans farkı olmasa da şase geometrisi, ayaklık pozisyonları, oturuş pozisyonu nakeda göre virajlar da daha başarılı. Arkadaşın burada hangi tarz motosiklet istediğine karar vermesi lazım. Sadece şehir içi kullanıp, viraj yapmayacaksa racing alması saçmalık olur zaten.

Sen en iyisi çıtayı biraz daha yukarı çek. 250cc maxi scooter al. Uzun süre kullandım ve onun rahatlığını başka bir yerde bulamadım :)
Onlarında bir karizması yok. Motor alan adam illa ki bir karizma katsın ister bence. Önerdiğin CB125R falan o kadar yakışıklı dururken yani alınmaz gibi. 250cc olmasına bir şey demiyorum tabii ki görünüş olarak kastediyorum :) Gerçi dediğiniz gibi zevkler, renkler tartışılmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı