125 CC naked veya racing motor önerisi

Scorpi

Hectopat
Arkadaşlar bütçe çok yok 50.000 TL civarı motor önerirseniz sevinirim. Eğer motoru beğenirsem 60.000'e kadar zorlarım fakat 50.000 TL civarı olması daha iyi olur. Şimdi geçeyim detaylarına ki aklınızdaki sorulari gideriyim ve net cevap verebilin.
Öncelikle tip olarak naked içerisinde mt 125 veya Benelli bn 125 benzeri beğeniyorum racing içerisinde ise CBR125R veya YZF R125 beğeniyorum benim boyum 165 civarı ona göre tavsiye ederseniz sevinirim 0'mı 2. el'mi konusu ise 2.el daha iyi olabilir çünkü 2 sene sonra falan elimden çıkarmak istediğimde bana zorluk çıkarmasın öyle çok zarar etmiyim istiyorum. Parça konusunda ise elbet koruma takozu almayı düşünüyorum fakat illaki ben bunu düşüreceğim edeceğim zarar gelecek yani ne de olsa ilk motorum o yüzden parçası çok pahalı olmazsa güzel olur tavsiyeleriniz bekliyorum.
Not: Babamın cub motorunda ve bisikletlerden az da olsa bir bilgim bir tecrübem var :D

Son düzenleyen: Moderatör:
125 CC klasmanının kralı MT-125tir. Hem çok ekonomik hem de performansta üzmez. Ancak eğer almaya mecbur değilseniz yani her gün en az 15 20 km yürümek zorunda değilseniz 18 yaşınızı bekleyin A2 ehliyet alın derim. 125 ccler gereksiz pahalı ve gerçekten yetersiz motosikletler. Çin malı alırsanız sıkıntı çekersiniz.

RKS R250 çıkıyor yeni lansman fiyatı 58k sanırım. Tipi bayağı iyi ama içine yorumum yok henüz 😀 naked değil hatta r6ya benzettim.

RKS R250 çıkıyor yeni lansman fiyatı 58k sanırım. Tipi bayağı iyi ama içine yorumum yok henüz 😀 naked değil hatta r6ya benzettim.

Maalesef A1 ehliyetten dolayı 250 CC kullanamam.

125 CC klasmanının kralı MT-125tir. Hem çok ekonomik hem de performansta üzmez. Ancak eğer almaya mecbur değilseniz yani her gün en az 15 20 km yürümek zorunda değilseniz 18 yaşınızı bekleyin A2 ehliyet alın derim. 125 CC'ler gereksiz pahalı ve gerçekten yetersiz motosikletler. Çin malı alırsanız sıkıntı çekersiniz.

Yani evimiz merkezde olsa da şehirden biraz uzak olduğu için ya her gün otobüs çekiceğim ya da yürüme mt 125 konusu ise biraz fazla pahalı sence benekli bn 125 nasıl?

Maalesef A1 ehliyetten dolayı 250 CC kullanamam.

Yani evimiz merkezde olsa da şehirden biraz uzak olduğu için ya her gün otobüs çekiceğim ya da yürüme mt 125 konusu ise biraz fazla pahalı sence benekli bn 125 nasıl?
Benelli de iyidir fazla seçeneğin yok zaten 125ccde. Benelli 13 beygir yeterli şehir içinde.

Teşekkürler cevabın ama büyük ihtimalle 2. el pazarı hızlı bir motor alacağım bundan 1-2 sene sonra yükseltirken sıkıntı çekmemek için.
Eğer uzun süre kullanacağım diyorsan MT-125 hem tork hem ekonomik açıdan çok güzel model. 1.7 litre falan yakıt tüketimi. 15 beygir 125ccde alabileceğin en yüksek beygir. Ha ben a2 alınca yükseltirim diyorsan ucuz şeylere bak derim. Mondial Drift L gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı