12500 TL bütçe için laptop tavsiyesi

Bütçe
12500

hocam selamlar senden bir ricam olacak,
Bir arkadaşıma laptop bakıyoruz ve yurt dışından alma şansımızda var. Şartlar 17 inç, 6 GB VRAM ekran kartı ve RGB(perkey olursa daha iyi olur) tercihen MSI GL75 veya GP75 istiyoruz. Amazon veya Newegg gibi bir yerden böyle bir laptop bulabilir misin? Bütçe vergiler dahil 12000, eğer GP75 olursa 13e esneyebilir.

Hocam bu cihaza RAM takviyesi yapıldığında garanti kapsamından çıkıyor mu bilginiz var mı?
HP ürünler kasa açılımında garanti dışı kalmıyor. Ram takviyesi yapabilirsiniz. Batarya vidaları hariç ellemeyin sorun olmaz. Ancak almadan önce servisi arayıp kafanızı rahat ettirin. Cihaz iyidir bu arada.

HP ürünler kasa açılımında garanti dışı kalmıyor. RAM takviyesi yapabilirsiniz. Batarya vidaları hariç ellemeyin sorun olmaz. Ancak almadan önce servisi arayıp kafanızı rahat ettirin. Cihaz iyidir bu arada.

Hocam açıkçası pek anlamıyorum bu işlerden rehber videoları takviyeyi sağlamak adına yeterli olur mu? Ayrıca öneriniz için teşekkür ederim, birkaç gündür yoğun şekilde araştırıyorum eski Monster kullanıcısıyım çok sorun yaşadım bu nedenle yeni cihazda sorun yaşamak istemiyorum. HP markasına önceki yıllardan bir ön yargım var ancak forumda gördüğüm kadarıyla 12-13K fiyat segmentinde en çok önerilen cihaz olmuş. Alacağımda sanırım tercihimi Omen serisinden yana kullanacağım ama yine de başka önerileriniz olursa bekliyorum.

Hocam açıkçası pek anlamıyorum bu işlerden rehber videoları takviyeyi sağlamak adına yeterli olur mu? Ayrıca öneriniz için teşekkür ederim, birkaç gündür yoğun şekilde araştırıyorum eski Monster kullanıcısıyım çok sorun yaşadım bu nedenle yeni cihazda sorun yaşamak istemiyorum. HP markasına önceki yıllardan bir ön yargım var ancak forumda gördüğüm kadarıyla 12-13K fiyat segmentinde en çok önerilen cihaz olmuş. Alacağımda sanırım tercihimi Omen serisinden yana kullanacağım ama yine de başka önerileriniz olursa bekliyorum.
HP markasına algınızı yıkın. O algıyı yaratan insanlar cihaz temizliğinden bihaber ya da giriş orta seviye iş bilgisayarlarıyla oyun oynamaya çalışanlardan ibaret. OMEN Spectre Pavilion serileri gayet iyi serilerdir keza servisi aradığınızda bile bu bölümle ilgilenen farklı bir departman var.

HP markasına algınızı yıkın. O algıyı yaratan insanlar cihaz temizliğinden bihaber ya da giriş orta seviye iş bilgisayarlarıyla oyun oynamaya çalışanlardan ibaret. Omen spectre Pavilion serileri gayet iyi serilerdir keza servisi aradığınızda bile bu bölümle ilgilenen farklı bir departman var.

Teşekkür ederim hocam, herhangi bir sorun yaşanması durumunda servisi konusunda da problem yaşanmıyorsa fazla düşünmeye gerek yok. Birkaç yıllığına yurt dışına çıkacağım bu nedenle sorunsuz bir cihaz seçme konusunda hassasiyet gösteriyorum. Monster beni çok rezil etti maalesef.

Teşekkür ederim hocam, herhangi bir sorun yaşanması durumunda servisi konusunda da problem yaşanmıyorsa fazla düşünmeye gerek yok. Birkaç yıllığına yurt dışına çıkacağım bu nedenle sorunsuz bir cihaz seçme konusunda hassasiyet gösteriyorum. Monster beni çok rezil etti maalesef.
Benim kardeşim HP kullanıyor bir tek ses sürücüsü problemi yaşadık onda da Teamwiever ile hallettiler. Satış sonrası desteklerinin iyi olduğunu düşünüyorum.

Benim kardeşim HP kullanıyor bir tek ses sürücüsü problemi yaşadık onda da TeamViewer ile hallettiler. Satış sonrası desteklerinin iyi olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler hocam peki Omen serisinin yeni modelleri çıkacak mı? Bu konuda bilginiz var mı? Forumda birkaç kişinin eylül'de yeni cihazların çıkacağı ve fiyatların ucuzlayacağını yazdığını gördüm.

Teşekkürler hocam peki Omen serisinin yeni modelleri çıkacak mı? Bu konuda bilginiz var mı? Forumda birkaç kişinin eylül'de yeni cihazların çıkacağı ve fiyatların ucuzlayacağını yazdığını gördüm.
Yeni modeller çıkar ancak ben bu ülkede ucuzlayan bir şey görmedim.

Yeni modeller çıkar ancak ben bu ülkede ucuzlayan bir şey görmedim.

Anlıyorum hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
Konuyla ilgilenen arkadaşlar bir sorum daha olacak. Omen serisini alacağım zaman mevcut bütçeme göre hangi işlemcili modelini tercih etmeliyim? AMD öneriliyor genelde ama duruma göre Intel versiyonu almam sorun yaratır mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı