12500 TL Sistem Toplama

ismailds

Hectopat
Son çıkan oyunları rahatça oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum ama işlemci konusunda karar veremedim. Aklımda Ryzen işlemciler var ama herkes Intel işlemci kullanıyor, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önümüzdeki dönemde Ryzen ve İntel; Meltdown ve Spectre açıkları kapatılmış yeni işlemcilerini duyuracak bekleyebilirseniz biraz daha bekleyin derim. Ben Ryzen kullanıyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Sistem konusunda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.

Böyle bir şey yaptım, bir de ne zaman alacaksın? Yeni Ryzen işlemcileri bekleyebilir misin?

Screenshot-2018-4-2 https www sinerji gen tr.png

Beklenmeye değecekse tabii ki beklerim. Limitim 12500 TL yazdım ama hani öyle çok da zorlamaya gerek yok =) Yoksa limitim yok :D

Beklenmeye değecekse tabii ki beklerim. Limitim 12500 TL yazdım ama hani öyle çok da zorlamaya gerek yok =) Yoksa limitim yok :D
Sadece işlemci olarak değil, Nvidia da yeni seri ekran kartlarını piyasaya sürecek. Beklemeye kesin olarak değip değmeyeceğini garanti etmek mümkün değil hocam ama beklemekte yarar var.

Önerilerinizi dikkate alıp bekleyeceğim ama Intel mi, Ryzen mi ona karar veremedim. Gönlümde her zaman AMD var ama ne gariptir ki herkes Intel kullanıyor.

Orada kendi kullanım amacınıza göre seçim yapın.
Örneğin Overclock vs ile uğraşıyorsanız Intel'de kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekirken Ryzen'da orta sekmede bile bu imkan var.
Çok çekirdek daha önemliyse Ryzen yine ön plana çıkıyor ama tek çekirdek performansı daha önemliyse Intel daha avantajlı.
Tabi fiyatına göre verdiği performans da seçim yapmak için önemli bir kriter. Bu gibi şeylere dikkat ederek kendiniz bir seçim yapın. Taraftarca yapılan tavsiyelere uymanız sizi mutsuz edebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı