İşletim sistemi
Windows 11

Beratbayrakci

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12600k
msi z690 tomahawk ddr4
16x2 gskill 4266 c19
3080ti vision oc
RAM
16x2 Gskill trident rgb 4266 cl19
Ekran kartı
3080ti vision oc
Anakart
msi tomahawk wifi ddr4 z690
İşlemci
12600k
Arkadaşlar merhaba, benim sistemim iyi olmasına rağmen oyunlarda anlık takılmalar, karakterlerin kendi kendilerine yürümeleri(W basılı kalmış gibi) gibi olaylar oluyor. Spotify'da müzik açık LoL oynarken Spotify'daki müzik aniden durup kendini tekrar edip LoL'ü kastırıyor. Bu kasma da normal değil çünkü bayağı hiçbir şey yapamıyorum sağ tıklayamıyorum. Sanki internet gitmiş gibi oluyor. Alt+Tab atınca birden Spotify düzeliyor ve tekrar LoL'e döndüğümde düzelmiş oluyor. Spotify'daki donanım hızlandırma kapalı. Ben anlayamıyorum bu sorunu. AC Origins oynarken mesela birden oyun anlık takılıyor ve karakter sağa sola atlamaya başlıyor sanki tuşa basıyormuşum gibi yani yürüyor, atlıyor, sağa gidiyor, sola gidiyor. Bağımsız davranıyor bir süre. Ama 5-10 saniye sonra düzeliyor. Böyle bir sorunum var. İtopya'dan almıştım sistemimi servise vermiştim daha yeni aldım. Bu sorundan dolayı vermiştim hala aynı sorunlarım devam ediyor. İşlemciyi de değiştirdiler demek ki sorun işlemcimde değil. Ben anakart problemidir diye düşünüyorum fakat cidden bilemiyorum. 2011'den kalma bilgisayarımda bile altta Spotify açıp LoL oynayabiliyorken bu bilgisayarımda yapamamak beni vallahi çok üzüyor. Destek istiyorum sizlerden.

Sistemim;
12600K.
3080 Ti.
MSI Z690 Tomahawk DDR4.
16x2 4266 G.Skill
SSD Kingston 2TB 3500/2800

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, benim sistemim iyi olmasına rağmen oyunlarda anlık takılmalar, karakterlerin kendi kendilerine yürümeleri(W basılı kalmış gibi) gibi olaylar oluyor. Spotify'da müzik açık LoL oynarken Spotify'daki müzik aniden durup kendini tekrar edip LoL'ü kastırıyor. Bu kasma da normal değil çünkü bayağı hiçbir şey yapamıyorum sağ tıklayamıyorum. Sanki internet gitmiş gibi oluyor. Alt+Tab atınca birden Spotify düzeliyor ve tekrar LoL'e döndüğümde düzelmiş oluyor. Spotify'daki donanım hızlandırma kapalı. Ben anlayamıyorum bu sorunu. AC Origins oynarken mesela birden oyun anlık takılıyor ve karakter sağa sola atlamaya başlıyor sanki tuşa basıyormuşum gibi yani yürüyor, atlıyor, sağa gidiyor, sola gidiyor. Bağımsız davranıyor bir süre. Ama 5-10 saniye sonra düzeliyor. Böyle bir sorunum var. İtopya'dan almıştım sistemimi servise vermiştim daha yeni aldım. Bu sorundan dolayı vermiştim hala aynı sorunlarım devam ediyor. İşlemciyi de değiştirdiler demek ki sorun işlemcimde değil. Ben anakart problemidir diye düşünüyorum fakat cidden bilemiyorum. 2011'den kalma bilgisayarımda bile altta Spotify açıp LoL oynayabiliyorken bu bilgisayarımda yapamamak beni vallahi çok üzüyor. Destek istiyorum sizlerden.

Sistemim;
12600K.
3080 Ti.
MSI Z690 Tomahawk DDR4.
16x2 4266 G.Skill
SSD modeliniz nedir?

az sonra video atıcam nasıl olduğuna dair şu anda editliyorum videoyu o yerleri göstermek için

Hocam bence sorununuz Windowsla alakali fakat işlemci sıcaklığı ne durumda onuda merak ettim.
sıcaklık değerleri normal 50-60. Bir de neden windows ile alakalı dediniz.

Watch ARIZA | Streamable bu da tam olarak olan olay. FPS değerlerimdeki hareketlenmeleri de görebilirsiniz.

Çok sinir bozucu gözüküyor. V-Sync kapatıp bir oynamayı dener misiniz?
Yine aynıydı onu da denedim. Ya valla sinir olurum. Bu kadar para verip hevesle aldığım sistemin böyle olması. Ve bu aylardır hatta 2 yıldır böyle. Aldığım günden beri hep sorunlu. Servisten geldi daha yeni yine aynı. Ram aldım taktım sorun hala aynı. İşlemci değişti serviste sorunum hala aynı. Şimdi yani sorun ekran kartında mı yoksa anakartta mı. Birisi teamviewer ile bağlansa da baksa bi aslında yüklü programlara falan filan da harika olur aslında.

sıcaklık değerleri normal 50-60. Bir de neden windows ile alakalı dediniz.

Watch ARIZA | Streamable bu da tam olarak olan olay. FPS değerlerimdeki hareketlenmeleri de görebilirsiniz.
Hocam SSD de sorun olma ihtimali için Windows ile alakalı olduğunu düşündüm,Memtest ile Ram testi yapip.
HDtune ine SSD hatalarına bakmalısın,fikir verebilir.

Geri
Yukarı