12600K ile 6900 XT darboğaz yapar mı?

Bartu Cenk

Hectopat
Daha fazla  
Özellikle işlemci tabanlı oyunlarda darboğaz yapar mı? En kötü ihtimal işlemciye OC yapabilirim ama tabii çok yüksek derece bir darboğaz oluşursa 6800 XT gibi kartlara yönelebilirim.

6900XT zaten 4K kartı. 2K içinse size 6800XT yeterli olacaktır.

Aslında fiyat farkı çok yok. 6800XT fiyatına 6900XT bulunabiliyor. Bence 2k çözünürlük bile olsa RX6900XT alınabilir.
İlerisi için de olabilir. 2K için zaten 6800XT fazlasıyla yetiyor.

Yetmesi konusunda hemfikiriz. Fiyat konusuna takılıyorum ben genelde alınabiliyorsa bir üstünü tercih ederim her zaman çok kötü model olmadığı sürece.
Elbette hocam. İyi fiyatsa mantıklı olur.

Ryzen 5600X işlemcime 14000 TL fiyatla RX 6900XT aldım. Aynı gün RX6800XT fiyatı 13000 TL idi. Aldığım dönem İncehesap da birşeyler mi oluyor, fiyatlar düşecek mi, acele mi ettik, ne oluyor desek de bir daha bu fiyata hiç düşmedi.
Hala ekran kartını adam akıllı denemedim, dün sırf deneme amaçlı korsan olarak Dying Light 2 indirdim 5-10 dakika oynadıktan sonra bıraktım. Ufak takılmalar oluyordu ekran geçişlerinde, sanırım bu sizlerin drop dediği şey olsa gerek. Oturup çözme, ne olduğunu anlama şansım olmadı. Oyun içerisinden FSR li birşeyleri aktif hale getirdim biraz daha düzelir gibi oldu ama dediğim gibi uzun uzadıya deneyemedim.
Kasa içerisinde genel olarak sıcaklıklar yüksek olduğu için deneyeceğim herşeyi öncelikle doğru dürüst zaman bulup PC yi komple elden geçtikten sonra yapmalıyım.
Bu arada monitör 2K. İleride ekran kartını nasıl olsa yükseltirim diyerek GTX 1060 6 GB ile uzun süre kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı