128 günde üniversite kazanılır mı?

realizmx

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Liseye bazı nedenlerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldım. YKS'ye hazırlanıyorum. TYT'de temelim var. Kafam daha çok sayısala basıyor ama hedeflediğim üniversite sözel alanda. Eminim ki bu platformda sözel de derece yapan arkadaşlar vardır. Ben size aşağıdaki üniversiteyi kalan günde sözel alanda iyi çalışarak kazanabilir miyim? Önerileriniz var mı? İmkansız olup olmadığını merak ediyorum? Gerçekten reklamlarda gösterilen mucizevi zihin açıcı detoks dershaneler 4 ayda etki gösteriyor mu? Ben pek sanmıyorum. Bu yüzden bireysel olarak kazanmam mümkün mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-04-21-42-50-115_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-04-21-42-50-115_com.android.chrome.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_2024-02-04-21-43-55-939_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-04-21-43-55-939_com.android.chrome.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 75
Ekte attığınız sıralama rahat yapılır, sınava kadar güzel bir şekilde çalışırsanız.

Kendi çalışmanıza başlamadan önce sabah kalktığınızda düzenli 40 paragraf 40 problem çözün, Tyt denemesi çözeceğiniz gün 20 paragraf 20 problem yeterli. Önerim bu olur.

İstediğin bölüm çok yüksek bir sıralamada değil anladığım kadarıyla. Eğer sözel bölümden gitmek istersen 4 ay yeterli bir süre bence. Sadece sıkı ve verimli bir şekilde AYT çalışsan bile istediğin bölüm gelecektir diye düşünüyorum.

Bireysel olarak kazanmanız mümkün, kalan sürede iyi bir program yapıp sıkı çalışırsanız kazanabilirsiniz.

Hocam temelin varsa kazanırsın bu netler yapılmayacak netler değil şu an kaç yapıyorsun bilmiyorum ama sayısala kafan basıyorsa TYT fen de 10 net üstüne çık zaten 45 net TYT istiyor sen 128 günde 80'e kadar bile çıkarsın en önemli husus isteyerek çalişmandir bitsin diye değil.

Oturduğunuzda ders çalışabiliyorsanız mümkün, eğer hala sosyal medya gibi bağımlılıklarla mücadele içerisinde iseniz yani ders dışında aklınızı ele geçirecek, zaman kaybı yaratacak düzeyde bir uğraşınız varsa mümkün olmayabilir. Unutmayın 128 gün var küçümsenecek bir süre değil. Eğer çok sağlam çalışırsanız derece olmasa bile fena olmayan sıralamalar bile yakalayabilirsiniz.

Herkese merhaba. Liseye bazı nedenlerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldım. YKS'ye hazırlanıyorum. TYT'de temelim var. Kafam daha çok sayısala basıyor ama hedeflediğim üniversite sözel alanda. Eminim ki bu platformda sözel de derece yapan arkadaşlar vardır. Ben size aşağıdaki üniversiteyi kalan günde sözel alanda iyi çalışarak kazanabilir miyim? Önerileriniz var mı? İmkansız olup olmadığını merak ediyorum? Gerçekten reklamlarda gösterilen mucizevi zihin açıcı detoks dershaneler 4 ayda etki gösteriyor mu? Ben pek sanmıyorum. Bu yüzden bireysel olarak kazanmam mümkün mü?

Geçen sene bitirdim olay biraz da sende bitiyor o bahsettiğin dershanelerin hiçbirisi sihirli değnek değil yararı olur mu bilmem ama hiç dershaneye gitmeden kendisini eve kapatıp bir dönemde sayısalda derece yapan tanıdıklarım var tabii ki kendini eve kapatma biraz sosyalleşmekde önemli sözelde biraz da ezber lazım ben YouTube'dan video izliyordum bolca test çözüp izlediğim videolarda ve öğretmenin anlattıklarını hep not alıp hergece 3-4 defa anlamaya çalışarak okurdum sonra kapatıp kendime sorardım eğer hatırlamıyorsam devam ederdim böyle böyle hukuk fakültesinin barajını geçtim ama sonanda çocukluk hayalim olan kaptanlığı yapmak istedim ve gitmedim.

Sanırım Beykoz Üniversitesi Gastronomi bölümünden bahsediyorsun. Orası geçen sene 55k sözel ile aldı. 4 ayda tabii ki yapabilirsin, hele son aylarda AYT'ye ağırlık ver derim. TYT 70 neti geçtikten sonra net arttırmada zorlanırsan kendini AYT'ye ver.

Geri
Yukarı