12900K vs 5950X

yumurtaa

Decapat
Daha fazla  
Isınma sorunundan dolayı 12900K'yı satmayı düşünüyorum ikisi arasından hangisi daha iyidir? 5950X'e geçmeye değecek performans artışı olur mu? Kullanım amacı render ve işlemciye yüklenen kurgu edit programları.

12900K şuanda daha iyidir. Bence geçmeyiniz. Bütçe olarak sıkıntı yaşamıyorsunuz sanıyorum. Bekleyip 6000 serisi AMD işlemcilere de geçebilirsiniz. Şimdilik "idarelik" de olsa 12900K'yı değiştirmeye değmez.
12900K'ya da idarelik dedim ya. Bugünleri de görecekmişim demek ki.

12900K ile 5950X Cinebench skorları tam olarak aynı diye gördüm bugün Technopat'ın bir haberinde :) Tabi tekli çekirdek kısmında bildiğim kadarı ile Intel daha hızlı. Siz render işleri için soruyorsunuz, o zaman iki işlemcide eşit diyelim. Google üzerinden karşılaştırmalara baktığım zamanda genel anlamda eşit performanslara sahipler, Intel sadece tekli çekirdek performans da bir tık daha iyi.

Diger konunda da sormustum belki gormezsin diye buradan da yazayim. LGA1700 bracket olmadan ryujini nasil kullandin?
Anakartım Asus ROG Z690. Hem LGA 1200 hemde LGA 1700 için montaj delikleri yapmışlar. Başka anakartlarda bu özellik var mı bilmiyorum bana da sürpriz oldu diyebilirim yoksa yurtdışına seyahat eden bir arkadaşıma LGA 1700 uyumlu kit getirtecektim TR'de yok.

Diger konunda da sormustum belki gormezsin diye buradan da yazayim. LGA1700 bracket olmadan ryujini nasıl kullandin?

Bazı anakartlarda hem 1200 uyumlu delik var hem de 1700.

Hocam Asus ROG Ryujin 360mm soğutucum var. Daha ötesi custom sıvı soğutma galiba😀
O zaman hiz dusumu yap diyecegim. Bu sefer 12. Nesile gecmenin ne anlami olacak diyeceksin :D thermal grizzly nin sivi metal macunlari var. En fazla aklima o geldi. Ya da kasan el veriyorsa eger radyator arada kalacak sekilde diger tarafina da ayni yone bakan 3 guclu fan daha tak. ModartPc kanalinda render bilgisayarinda o sekilde aivi sogutma performansini arttirmisti.

Yeni konular

Geri
Yukarı